MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilyurt Belediyesi’nden ‘Bir Gülücük Yeter’ Projesi Kapsamında Satranç Dağıtım Töreni düzenlendi

Yeşilyurt Belediyesi’nden ‘Bir Gülücük Yeter’ Projesi Kapsamında Satranç Dağıtım Töreni düzenlendi

Yeşilyurt Belediyesi’nden ‘Bir Gülücük Yeter’ Projesi Kapsamında Satranç Dağıtım Töreni düzenlendi

‘Bir Gülücük Yeter’ projesi kapsamında Yeşilyurt Niyazi Mısri İlkokulunda satranç dağıtım töreni düzenlendi.

Yeşilyurt Niyazi Mısri İlkokulu toplantı salonunda düzenlenen törene; Vali Ali Kaban, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ve çocuklara güzel bir geleceğe hazırlamak için eğitim faaliyetlerine ciddi yatırım yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, bu yıl dördüncüsünü organize ettikleri projeyle dört yılda Yeşilyurt ilçesindeki başta ilkokulların birinci sınıfları olmak üzere, toplamda 24 bin 500 adet satranç takımının dağıtımını yapacaklarını ifade etti.

Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar’da, zihinsel gelişime katkı sunan ve analitik düşünce yapısını geliştiren satrancın yaygınlaşmasına adına ‘Bir Gülücük Yeter’ projesiyle okullarda satranç takımı dağıtan Yeşilyurt Belediyesini tebrik ederken, “Bu anlamlı proje sayesinde çocuklarımızın zihinsel gelişimlerine önemli katkılar sunulacaktır. Öğrencilere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu gerçeğinden yola çıkarak bu güzel projeyi başarıyla uygulayan Yeşilyurt Belediyesine ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Vali Ali Kaban ise “Günümüz dünyasında gerek satranç gerekse de daha ilkeli oyunlar üzerinden zihinler geliştiriliyor. Bizim öncelikle zihinle birlikte çok ahlaklı bir nesil yetiştirmek gibi yükümlülüğümüz var. Ahlak kavramı evrenseldir, bütün zamanlar ve mekânlarla iç içedir. Kendisiyle barışık, ailesiyle barışık, toplumuyla barışık nesiller yetiştirme yolundayız, bunun içinde eğitim faaliyetlerinin önemi, sorumluluğu ve çok ta büyük etkisi vardır. Çevresine zarar vermeyecek, evrensel anlamda genel ilkeler dâhilinde faydalı olacak ahlak kavramını kendimize ve evlatlarımıza aktarmamız gerekmektedir. Kültürel aktarımın en önemli boyutlarından biriside budur. Yoksa bulunulan ortamın çok dışında alabildiğine aykırı yeni durumlara sebebiyet olabiliriz ”şeklinde konuştu.

Vali Kaban; “Toplumumuzun binlerce yıldır oluşturduğu, kendi içerisinde genel kabul görmüş prensiplerini çocuklarımıza aktaramazsak ciddi anlamda sıkıntımız var demektir. Yeşilyurt Belediyemizin çocuklarımızın zihni gelişimine katkı sunması adına başlattığı, çok güzel ve anlamlı bir eğitim çalışması olarak gördüğümüz  ‘Bir Gülücük Yeter’ projesinden dolayı Belediye Başkanımızın şahsında emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından hazırlanan satranç takımları Vali Ali Kaban ve protokol üyeleri tarafından Niyazi Mısri İlkokulu birinci sınıflarında okuyan çocuklara takdim edildi. Çocuklarda satranç takımlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

08-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.