MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yardım Sevenler Derneği Tarafından Öğrencilere Giyim Yardımı Yapıldı

Yardım Sevenler Derneği Tarafından Öğrencilere Giyim Yardımı Yapıldı

Yardım Sevenler Derneği Tarafından Öğrencilere Giyim Yardımı Yapıldı

       Yardım Sevenler Derneği Malatya Şubesi tarafından Yeşilyurt ilçesine bağlı Ortaköy mahallesinde bulunan Şehit Şükrü Ulutaş Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere yardım programı düzenlendi.

       Yeşilyurt Şehit Şükrü Ulutaş Ortaokulu’nda düzenlenen yardım programına Vali Mustafa Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt  Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Dernek Başkanı Emine Taşçı ve yönetim kurulu üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

       Vali Mustafa Toprak, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Yardım Sevenler Derneği olarak hem içlerindeki güzellikleri, hem toplumumuzun o değerlerini yaşatmak adına yardımlaşma, paylaşma, ziyaret etme, hal, hatır sorma, tüm güzellikleri yaşama adına gayret ettiler ve bir takım malzemeler ile birlikte buradayız.” diyerek kendilerini bu gün burada öğrencilerle buluşmalarına vesile olmalarından dolayı dernek başkanı ve üyelerine teşekkür etti.

       Vali Toprak, “Sıcak gönlünüzü, kalbinizi bize açtınız, Biz önemli bir medeniyetin unsurlarıyız, geçmişteki o kadim değerlerimizi biz toplumumuzla paylaşabiliyorsak, sevgimizi paylaşabiliyorsak, kardeşliğimi paylaşabiliyorsak o zaman biz ahlakımızın, vicdanımızın sesini dinlemiş olabiliriz. Onun için o sesi dinleyerek buradayız.

       Bu çocuklarımız, bu gençlerimiz ne zorluklarla hayata tutunma noktasındalar, anne babalar hangi fedakârlıklarla sizleri okutuyor, bunu hissetmeliyiz. Ülkemizi, devletimizi, milletimizi korumak ve kollamak adına,  ay yıldızlı bayrağımızı göklerde tutabilmek adına nasıl kurtuluş savaşında, milli mücadelede, yokluklar içerisinde ülkemizi bize teslim ettilerse, emanet ettilerse bu fedakârlıklar içerisinde sizlerde gelecekte bizlerden alacağınız görevleri, emanetleri sizlerden sonra gelecek nesillere aynı şekilde devredeceksiniz.” dedi.

       Daha sonra 133 öğrenciye Yardım Sevenler Derneği Malatya Şubesi tarafından bot ve mont hediye edilirken öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

       Okulda öğrencilere yapılan yardımın yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere de gıda paketi verildi. 

26-12-201626-12-201626-12-201626-12-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.