MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Mustafa Toprak, Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi´ni Ziyaret Etti

Vali Mustafa Toprak, Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi´ni Ziyaret Etti

Vali Mustafa Toprak, Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu Ve Mesleki Eğitim Merkezi´ni Ziyaret Etti

Vali Mustafa Toprak beraberinde İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile birlikte Turgut Özal Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi´ni ziyaret etti.

Okul müdürü Erkan Şimşek ve müdür yardımcıları ile birlikte okulu gezerek okul hakkında detaylı bilgi aldı. Bu sırada okulda bulunan öğrencilerin aileleri ile de görüşen Vali Toprak, ailelere sağlık ve sabır dileyerek Allah’ın insanları çeşitli şekillerde imtihan ettiğini, kendilerinin de bu şekilde imtihana tabi tutulduğunu bunun karşısında da mücadele etmek, sevgi oluşturmak, sabretmek ve şükretmek gerektiğini, bunlarla birlikte devletimizin de engelli bireylerimizin hayata tutunması, eğitilmesi, sağlık sorunlarının giderilmesi ve aile bireylerinin güçlendirilmesi adına her türlü katkıyı verdiğini ifade etti.

Vali Toprak, Turgut Özal Mesleki Eğitim Merkezi ve İş Okulu gibi eğitim alanları ile engelliliğin azaltılmasına, engelli bireylerin eğitilerek anne ve babaların ve aile bireylerinin yükünün hafifletilmesine, engellilerin hayata tutunabilmelerine katkı ve ortam oluşturulduğunu, istihdamları için eğitim ve meslek kazandırıldığını belirtti.

Spor salonunda ve sınıflarda öğrencilerle sohbet edip yakından ilgilenen, öğretmenlerden de öğrenciler hakkında bilgiler alan Vali Toprak, öğretmenlere gayretleri, çabaları ve emekleri için teşekkür etti.

Son olarak ziyaret ettiği hidroterapi havuzunda İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı tarafından verilen bilgide; Havuzun yapıldığı tarihten itibaren 12 yıl gibi uzun bir süre kullanılmadığını, Okul Müdürü Şimşek’in çabaları ile faaliyete geçirildiği, iki yıldır da kullanıldığı ancak uzun yıllar kullanılmaması nedeni ile bakım ve onarımına ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Vali Toprak, suyun gerilim giderici, eğlendirici yönlerini kullanarak çocukların algı sistemlerinin açılmasının, öz güvenlerinin arttırılmasının onların ruhsal gelişimleri açısından da çok önemli ve faydalı olduğunu söyledi. 

Enerjilerini bu yolla atan çocukların sakinleşmiş ve rahatlamış olarak aile ortamına döndüklerinde de ailelerin daha rahat bir yaşama kavuşacak olmalarının da önemine değinerek havuzun sızdırdığı bilgisinin kendisine verilmesi üzerine bakım ve onarımı için keşif ve diğer çalışmaların bir an önce tamamlanmasını ve havuzun tam anlamı ile hizmet verecek hale getirilmesi talimatını da verdi.

11-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-201711-04-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.