MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Kamçı, TEOG Birincilerini ve Koç Öğretmenlerini Ödüllendirildi

Vali Kamçı, TEOG Birincilerini ve Koç Öğretmenlerini Ödüllendirildi

Vali Kamçı, TEOG Birincilerini ve Koç Öğretmenlerini Ödüllendirildi

   Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG ) Sınavında soruların tümüne doğru cevap veren, İlimiz Ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri için Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törende Öğrencilere Tablet Öğretmenlerine Başarı Belgesi verildi.

  Vali Süleyman Kamçı’nın talimatı ile hazırlanan ve hayata geçirilen  “Öğretmenimle El Ele” projesi kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığınca, 2015-2016 Yılı Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG ) Sınavında 8. sınıf öğrencilerinden 13 öğrenci tam puan almayı başardı.

  Tam puan almayı başaran 13 öğrenci tablet bilgisayar ve öğrencilerin koçluğunu yürüten 15 öğretmende başarı belgeleri ile ödüllendirildi.

   Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Vali Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Dr. M. Şamil Horasanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki Ertuğrul, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdür Recep Bulut ve Okul Müdürleri de katıldı.

  Tören öncesi Vali Kamçı, öğrencilerin duygu ve düşüncelerini aldı. Öğrenciler, öğretmenleri ve ailelerinin desteği ile başarılı olduklarını, “Öğretmenimle Elele” projesinin de başarılarında çok büyük katkısı olduğunu dile getirdiler.

   Vali Kamçı, "Çalışmanın ve başarının sınırı yok. Ne kadar iyi çalışırsanız, ne kadar gayretli olursanız bu gayretinizin meyvesini alırsınız. Emeğinizin karşılığını aldığınız zaman hem siz, hem aileniz, hem de bizler çok seviniriz. İleride bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacağınıza inanıyorum. Sizler bu başarılarınız ile hepimizi mutlu ettiniz. Çocuklarımızın başarısının yüzde altmışı kendilerine, yüzde kırkı öğretmenlere ve ailelerine aittir." dedi.

   Vali Kamçı, öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek tören sonunda topluca fotoğraf çekimi ile ödül töreni sona erdi.

22-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.