MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Kamçı Koltuğunu, Minik Vali Moran’a Devretti

Vali Kamçı Koltuğunu, Minik Vali Moran’a Devretti

Vali Kamçı Koltuğunu, Minik Vali Moran’a Devretti

  Vali Kamçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu İlkokul Öğrencisi Osman Eset Moran’a devretti. Moran,  gün dolayısı ile çocuklar adına Vali Kamçı’ ya çiçek hediye etti. Vali Kamçı’ da minik Vali Moran’a hediye paketi verdi.

  Minik Vali Moran, makamı devraldıktan sonra yaptığı açılmada, 23 Nisan´ın Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 96. yıl dönümü olduğunu, bu günü Mustafa Kemal Atatürk´ün kendilerine ve dünya çocuklarına armağan ettiğini belirtti. Vali Moran, projelerine de değinerek, Malatya’nın havasıyla, suyuyla çok güzel bir şehir olduğunu fakat hala susuz tarım arazilerinin bulunduğunu, bu arazileri suya kavuşturmak için arazilere en yakın baraj, göl ve benzeri suların yer altından getirilerek damla sulama sistemiyle sulanması ve aynı zamanda çiftçilere de maddi destek sağlanması amacıyla çalışmalar yapılacağını dile getirdi.

  Minik Vali Moran’ı Anaokulu Öğrencisi Ege Güneş de ziyarete gelerek  çiçek hediye etti. Vali Kamçı, anaokulu öğrencisi Güneş’le sohbet ettikten sonra öğrencinin çok güzel bir  şekilde istiklal marşını seslendirmesi  ile memnuniyetini ve beğenisini dile getirerek kendisine Türk Bayrağı ve hediye paketi verdi.

  Vali Kamçı, çok akıllı ve zeki bir neslin yetiştiğini belirterek, "Çocuklarımız her şeyin en iyisine layıklar. İlimizde de en iyi şekilde yetiştirilmeye çalışılıyor. Ben gençlerimizin, çocuklarımızın yetişmesinde emeği geçen başta öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum" dedi.

 

25-04-201625-04-201625-04-201625-04-201625-04-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.