MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Kamçı İnşaatı Devam Eden Okullarda İncelemelerde Bulundu.

Vali Kamçı İnşaatı Devam Eden Okullarda İncelemelerde Bulundu.

     Vali Kamçı, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde inşaat çalışmaları devam eden okullarda incelemelerde bulundu.

   Vali Kamçı, ilk olarak Yeşilyurt ilçesi Çilesiz Mahallesinde yapımı devam eden iki adet 32 derslikli ortaokul inşaatlarında incelemelerde bulundu. Vali Kamçı’ya ziyareti esnasında Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü ve Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı yetkilileri eşlik etti.

   Vali Kamçı, inşaat çalışmaları ve okulların tip projeleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. İnşaatların önümüzdeki Eğitim Öğretim yılında hizmete gireceği ve çevre okullardaki öğrenci yığılmasının böylelikle ortadan kalkacağı bilgisi verildi. Fahri Kayahan Bulvarı 7.Sokakta yapımı devam eden Okulun Kapalı Spor Salonu ile birlikte açık spor alanının da bulunduğu ve geniş bir arazi üzerinde yer aldığı bilgisini de alan Vali Kamçı, çalışanlara kolaylıklar dileyerek Çilesiz 32 derslikli ortaokulu inşaatına geçti. İnşaatın tamamlanması ile Şeker Fabrikası içerisindeki eski binada eğitim gören öğrencilerin buraya geleceklerini ve çevreyolu güzergahında bulunması nedeni ile trafik konusunda da önemli sorunlarla karşılaşan öğrenci ve velilerin bu konuda rahat edecekleri bilgisi verildi.

  Son olarak ziyaret edilen Battalgazi ilçesi Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yerleşkesi içerisinde yer alan ve yapımı devam eden okullarda da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Vali Kamçı,”  İlimizde çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştiriyoruz. İlimizin eğitim alanında daha iyi bir konuma gelmesi ve eğitim kalitesinin daha da arttırılması amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir. Çağdaş toplum olmanın temel ve vazgeçilmez unsurlarından birinin eğitim olduğunu, bir ülkenin kalkınması, gelişmesi ve ilerlemesinin ancak eğitimle mümkün olabileceğinin bilinci ile okul ve derslik sıkıntılarının çözülmesi noktasında yoğun gayret sarf etmekteyiz. Bu konuda çalışan ve emeği geçen herkesle birlikte okul yapılmasına katkı sağlayan hayırsever işadamlarımıza da teşekkür ediyorum .” dedi.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.