MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Ersin Yazıcı Yapımı Devam eden Okullarda İncelemelerde Bulundu

Vali Ersin Yazıcı Yapımı Devam eden Okullarda İncelemelerde Bulundu

Vali Ersin Yazıcı Yapımı Devam eden Okullarda İncelemelerde Bulundu

  Vali Ersin Yazıcı, Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak ve İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde yapımı devam eden okullarımızda incelemelerde bulunarak, yapım aşamasıyla ilgili bilgiler aldı.

Battalgazi İlçesindeki Okul İnşaatlarında İnceleme

  Vali Yazıcı'nın Battalgazi ilçesinde bulunan okullarda yaptığı inceleme ve değerlendirmelerde;

  • 24 derslikli Bayram Kızılaslan İmam Hatip Ortaokulu ve Lisenin bodrum+zemin +3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; sığınak destek eğitim odası, bilgisayar, müzik, resim ve teknoloji tasarımı atölyesi, yemekhane, çok amaçlı salon ve laboratuvar bulunmaktadır.
  • 24 derslikli Kanuni İlkokulunun yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kütüphane müzik ve resim atölyesi, yemekhane ve kantin  bulunmaktadır.
  • 24 derslikli Hatice -İbrahim Özoğlu ilkokulu bodrum+zemin +3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kütüphane, müzik ve resim atölyesi, yemekhane ve kantin bulunmaktadır.
  • 24 derslikli İnönü İlkokulunun bodrum+ zemin +3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kütüphane, müzik ve resim atölyesi, kantin ve yemekhane bulunmaktadır.
  • 8 derslikli Cumhuriyet Anadolu Lisesi arsa alanında, zemin+1 kat olarak yapımı devam eden anaokulunda destek eğitim odası, çok amaçlı salon ve yemekhane bulunmaktadır.

Yeşilyurt İlçesindeki Okul İnşaatlarında İnceleme

  Vali Ersin Yazıcı'nın Yeşilyurt ilçesinde bulunan okullarda yaptığı inceleme ve değerlendirmelerde;

  • 24 derslikli Necatibey Ortaokulunun yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kütüphane, müzik ve resim atölyesi, kantin bulunmaktadır.
  • 8 derslikli Şehit Elif Livan Anaokulunun bodrum +1 kat olarak yapımı devam etmekte olup; destek eğitim odası, çok amaçlı salon ve yemekhane bulunmaktadır.
  • 24 derslikli Yalçın Koreş İlkokulunun bodrum + zemin + 3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kantin, müzik ve resim atölyesi, yemekhane bulunmaktadır.
  • 32 derslikli Fidanlık İlkokulunun bodrum + zemin + 3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, müzik ve resim atölyesi, kantin bulunmaktadır.
  • Ayrıca yapımı devam eden 4 derslikli Selahattin Eyyubi İmam Hatip Anaokulu ve 12 derslikli İmam Hatip İlkokulu, depremden hasar gören Yakınca İlkokulu öğrencilerinin yerleştirilmesiyle, toplamda 267 öğrenciye eğitim ve öğretim imkânı sağlanacaktır.

  İnceleme ve değerlendirmelerin ardından Vali Yazıcı, okulların bir an evvel tamamlanması için yapılan çalışmaların takipçisi olacaklarını belirterek inşaat alanlarından ayrıldı.

25-04-202425-04-202425-04-202425-04-202425-04-202425-04-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.