MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Ersin Yazıcı LGS'de Dereceye Giren Öğrencilerimizi Tebrik Etti

Vali Ersin Yazıcı LGS'de Dereceye Giren Öğrencilerimizi Tebrik Etti

Vali Ersin Yazıcı LGS'de Dereceye Giren Öğrencilerimizi Tebrik Etti

Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) dereceye giren öğrenciler ve aileleriyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bir araya gelerek öğrencileri ve ailelerini tebrik ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, "  Bizlere, ekip arkadaşlarımıza ve şehrimize umut oldunuz. Bu başarılar bizleri daha çok hırslandıracak, bizlere daha çok umut olacak. Öğrencilerimizin başarısında katkıları olan kıymetli meslektaşlarıma ve okul idarecilerine teşekkür ederim. Malatya için daha güzel günlerde, daha büyük başarılarda buluşmak dileğiyle..." diyerek öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Vali Ersin Yazıcı güzel bir anı kutlamak için bir araya geldiklerini belirterek, "Çok kıymetli anne ve babalar, sevgili çocuklar, değerli öğretmen arkadaşlarım, yöneticiler ve İlimizi gururlandıran gençler, hepiniz bu güzel buluşmaya hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabi ki bugün tebriklerimizin en büyüğü 13 öğrencimize. Bizi onurlandıran, gururlandıran, Malatya'mızın adını duyuran 13 gencimize bize bu gururu ve mutluluğu yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkür ve tebrik de onların bu zorlu sınav yolculuğunda her daim yanlarında olan ve her türlü olumsuz ortamı yok edip çocukları için elinden gelenin fazlasını yapan anne ve babalarımıza. Son olarak da bu zorlu sürecin başarıya ulaşmasında gençlerimizi bilgi ile donatan öğretmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. İyi ki çocuklarımızın yanında olarak böylesine gurur verici bir başarıya imza atmalarına vesile oldunuz. Sevgili gençler, başarılarınız bizi onurlandırdı, gururlandırdı, göğsümüzü kabarttı, mutlaka bir spor yapın. Sakın ha, spor yaparsak yoruluruz ve derslerimiz aksar diye düşünmeyin. Hangi sporu seviyorsanız, hangi spor dalına ilgi duyuyorsanız, okulunuza gider gitmez onunla ilgili çalışmalara başlayın. Bunun sözünü sizlerden istiyorum. Eğitimle yatıp eğitimle kalkan, eğitime çok vakit ayırmaya çalışan, samimi bir şekilde eğitim camiasını destekleyen bir mülki amir olarak bunun size çok faydası olacağına yürekten inanıyorum. Ben Vali olarak okulları ziyaret ettiğimde ya da gençlerle karşılaştığımda hiçbir zaman derslerini sormam. Çocuklara kitap okuyup okumadıklarını sorarım. Bence bir çocuk kitap okuyorsa iyi bir öğrencidir ve başarıyı zaten yakalayacaktır. Kitap okumuyorsak, kitap okuma alışkanlığımız yok ise başarı gerçekten zor olur. Kitap okuma alışkanlığı su gibi, ekmek gibi bizlerin de en önemli ihtiyaçlarındandır. Bu yüzden mutlaka okuyan kişiler olmalıyız." dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederek hediyelerini takdim etti.

Liselere Giriş Sınavı'nda (LGS) dereceye giren öğrencilerimiz;

Erdal Baran Karadağ /Atatürk Ortaokulu (Tam Puan)

Ali Hamza Toksöz / Atatürk Ortaokulu

Nur Seda Kayan / Şehit Zekeriya Bitmez İmam Hatip Ortaokulu

Muhammed Efe Yoldaş / Öğretmenler Ortaokulu

Mehmet Fatih Çınar / İnönü Ortaokulu

Turan Alp Doğru / Hacı Hasan Başer Ortaokulu

Yiğit Anıl Yılmaz / Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Yiğit Mutlu / Vali Galip Demirel Ortaokulu

Elif Ece Anapalı / Vali Galip Demirel Ortaokulu

Nevfel Çiçek / Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Onur Yaşar / Özel Malatya Bahçeşehir Ortaokulu

Yavuz Selim Aktürk / Özel Çamlıca Koleji

Zeynep Mansur / Özel Kanguru Ortaokulu

09-07-202409-07-202409-07-202409-07-202409-07-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.