MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Baruş, 'Okulum Temiz' Belgesi Alan Okullarda İnceleme Yaptı

Vali Baruş, 'Okulum Temiz' Belgesi Alan Okullarda İnceleme Yaptı

Vali Baruş, 'Okulum Temiz' Belgesi Alan Okullarda İnceleme Yaptı

Vali Aydın Baruş, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu'nda' yer alan kriter ve önlemleri yerine getirerek Covid-19 ile mücadele konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Okulum Temiz' belgesi verilen okullarda incelemelerde bulundu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu'nun uygulanması konusunda iş birliği protokolünün imzalanmasının ardından hayata geçen projede Malatya'da toplam 44 okul 'Okulum Temiz' belgesi almaya hak kazandı.

Bu kapsamda Covid-19 ile mücadelede İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen kriterleri yerine getirdiği için 'Okulum Temiz' belgesi verilen okullardan Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Emin Bitlis İlkokulu, Akmercan Anadolu Lisesi ve Vali Galip Demirel Ortaokulunda incelemelerde bulunan Vali Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'dan detaylı bilgiler aldı. 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim öncesi provaların yapıldığı okullarda, hijyen şartları ve temizlik çalışmaları an be an izlenecek.

Vali Aydın Baruş, ateş ölçer, maske, dezenfektan, sınıf düzenleri, çapraz oturma düzeni ve sosyal mesafe ile ilgili işaretleme kurallarına uygun alınan tedbirleri inceledi.

"Okulum Temiz"  projesi kapsamında okulda eğitim sırasında bir öğrenci, öğretmen yada bir çalışanda Covid-19 teşhisi yada Covid-19 şüphesi olduğu zaman oluşturulan izolasyon odasında kişi bekletilerek Sağlık birimlerine ve aileye haber verilecek. Bilgilendirdikten sonra bu kişi daha sonra prosedüre uygun olarak gerekli yönlendirmeler sağlanarak süreç tamamlanmış olacak.

03-09-202003-09-202003-09-202003-09-202003-09-202003-09-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.