MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Baruş, Başarılı Öğrenci Balaban'ı Makamında Kabul Ederek, Tebrik Etti

Vali Baruş, Başarılı Öğrenci Balaban'ı Makamında Kabul Ederek, Tebrik Etti

Vali Baruş, Başarılı Öğrenci Balaban'ı Makamında Kabul Ederek, Tebrik Etti

Vali Aydın Baruş, TÜBİTAK öncülüğünde Amerika'da düzenlenen Regeneron ISEF isimli Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda Türkiye'yi temsil ederek SPIE özel ödül kategorisinde dünya birinciliği başarısı elde eden Feridun Balaban'ı makamında kabul etti.

 'Bor ve azot katkılı, elmas gibi karbon malzemesinin çok katmanlı güneş panellerinde üst katman olarak kullanımının panellerin verimlilikleri ve spektral etkinliklerinin incelenmesi' projesi ile geçtiğimiz yıl TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye birinciliği elde eden. Bu yıl da TÜBİTAK öncülüğünde Amerika'da düzenlenen Regeneron ISEF isimli Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda Dünya'nın farklı noktalarından projelerin katıldığı yarışmada projesi ile SPIE özel ödül kategorisinde dünya birincisi seçilen Feridun Balaban'ı tebrik eden Vali Aydın Baruş, "Malatya olarak başarından dolayı gurur duyduk, gençlerimize çok önem veriyoruz, sende çok başarılı bir öğrencimizsin, bundan sonra da çok daha iyi dereceler elde edeceğine de yürekten inanıyorum" dedi.

Ayrıca Regeneron ISEF isimli Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda Türkiye'yi temsil eden diğer öğrencimiz Ahmet Enis Güven'i tebrik eden Vali Aydın Baruş,  danışman hocaları Savaş Zafer Güler ve Mehmet Arslan'a, Malatya Bilim Sanat Merkezindeki eğitim çalışmalarınızla çocuklarımızı gerek ulusal, gerekse uluslararası yarışmalara hazırlamanız ve yardımlarınızdan dolayı elde edilen dereceler bizleri onurlandırdı. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz diyerek teşekkür etti.  

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cahit Polat, Malatya Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ümit Arslan, Malatya Bilim ve Sanat Merkezi danışman öğretmenleri Savaş Zafer Güler, Mehmet Arslan ile Malatya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Feridun Balaban ve Ahmet Enis Güven'in hazır bulunduğu ziyaret sonunda öğrencilere hediye veren Vali Aydın Baruş, hatıra fotoğrafı çektirdi.

26-05-202126-05-202126-05-202126-05-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.