MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Aydın Baruş, Tecde Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş, Tecde Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş, Tecde Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri İle Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş okul ziyaretleri kapsamında bu hafta Tecde Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi.

Okul Ziyaretinde Vali Aydın Baruş'u Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Okul İdarecileri, öğretmen ve öğrenciler karşıladı.

Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'dan okulun genel durumu ve çalışmaları hakkında bilgiler alarak, okulda bir takım incelemelerde bulundu.

Vali Aydın Baruş, ilk olarak okulun Şeref Defterini imzaladı ve ardından öğrencilerin hazırladıkları resim sergisini gezerek, eserleri inceledi. Daha sonra, öğrencilerin kitap okumalarını ve kendi kurmaca metinlerini yazmalarını sağlayarak, yaratıcılıklarını daha iyi ortaya koyabilmeleri için yol göstermek ve iç görü kazanmalarına yardımcı olmak amacıyla okul bünyesinde açılan edebiyat atölyesinde öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

Vali Aydın Baruş, okul ziyareti kapsamında okul bünyesinde bulunan Edebiyat, Matematik, Fen Bilimleri, Resim, English Cafe ve Müzik atölyeleri ile okul kütüphanesini gezerek, öğrencilerin çalışmalarını yerinde inceledi. Müzik Atölyesinde ise öğrenciler müzik dinletisi sundu.

Ayrıca Tecde Anadolu Lisesinin, Tübitak 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında yer alan Kimya, Türk Dili ve Edebiyat, Tarih, Coğrafya ve Sosyoloji branşlarında katıldıkları ve dereceye girdikleri projeler hakkında Vali Aydın Baruş'a bilgiler verildi.

Vali Aydın Baruş'un öğretmenler ile bir araya gelerek sorun ve önerilerini dinlemesiyle ziyaret sona erdi.

21-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-201921-05-2019

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.