MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Aydın Baruş Okullarımızda İncelemelerde Bulundu

Vali Aydın Baruş Okullarımızda İncelemelerde Bulundu

Vali Aydın Baruş Okullarımızda İncelemelerde Bulundu

Vali Aydın Baruş, TOBB Hafız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu, Mahmud Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi, Avni Kığılı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

TOBB Hafız Anadolu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Vali Baruş'u burada okul Müdürü Feyzullah Acar karşıladı.  Okul Müdürü Acar'dan okul hakkında bilgiler alan Vali Baruş, TOBB Erkek Yurdu yan kısmında yapılması planlanan halı saha ve spor alanları ile Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonunda incelemelerde bulundu.

Mahmud Celaleddin Ökten İmam Hatip Anadolu lisesinde incelemelerde bulunan Vali Baruş'u burada Okul Müdürü Muhammed Uykun karşıladı. Okul Müdürü Uykun'dan okul hakkında bilgiler alan Vali Baruş, okulun Kapalı Spor Salonu ile yapılması planlanan voleybol ve basketbol sahalarında incelemelerde bulundu.

Son olarak Avni Kığılı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesine ziyaret eden Vali Baruş'u Müdür Yardımcısı Ali Kaplan karşıladı. Okulun durumu hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulunan Vali Baruş, öğrencilerimiz sportif faaliyetlerden geri kalmamalı bu nedenle gereken çalışmaları hazırlıyoruz ve üstümüze düşeni yapacağız; okullarımızda İl Müftülüğünün de desteğiyle en iyi hafız yetiştiricileri görevlendirilerek eğitim gören öğrencilere camilerde de uygulama alanı sağlanacağını ifade etti.

Okul incelemelerinde Vali Baruş'a İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve İl Müftüsü Veysel Işıldar eşlik ettiler.

13-07-202013-07-202013-07-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.