MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Aydın Baruş Maske ve Dezenfektan Üretimi Yapan Liseleri Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş Maske ve Dezenfektan Üretimi Yapan Liseleri Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş Maske ve Dezenfektan Üretimi Yapan Liseleri Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, dünya çapınca pandemi ilan edilmesine neden olan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında maske üretimi yapan Fatma Aliye İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile dezenfektan üretimi yapan Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

İlk olarak Fatma Aliye İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Baruş, virüse karşı  tedbirler kapsamında piyasadaki maske ihtiyacını karşılamak amacıyla okulda oluşturulan atölyelerdeki çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve okul müdürü Ulviye Işık'tan bilgiler aldı. Öğretmenler ve Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticilerin günlük yaklaşık 2000 adet N95 standardında maske ürettiklerini belirten okul müdürü Ulviye Işık, salgın ile mücadele kapsamında yaklaşık 20.000 maskenin sterilizasyonun ardından paketlenerek teslim edildiğini söyledi.

Üretimde görev alan öğretmenler ve usta öğreticilere yaptıklarının kutsal bir görev olduğunu belirten Vali Baruş, çalışanları tebrik ederek başarılar diledi.

Ardından Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Baruş, üretilen dezenfektan ve temizlik ürünleri hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve okul müdürü Pirvani Temelli'den bilgiler aldı. Sıvı ve köpük sabun, yüzey temizleyici, cam sil ve çamaşır suyu, ağır kir ve yağ çözücü, otomat temizleyici, sıvı bulaşık deterjanı gibi çok sayıda temizlik malzemesi ürettiklerini belirten okul müdürü Pirvani Temelli, 11 kimya öğretmeni ve 77 öğrencimizle salgın ile mücadele kapsamında günlük 10 ton olmak üzere toplam 120 Ton yüzey dezenfektanı ürettiklerini ve an itibariyle günlük 500 litre el dezenfektanı üretimine başladıklarını belirtti.

Vali Aydın Baruş, özveri ile çalışan gayret gösteren idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

İncelemelerde Vali Baruş'a İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren de eşlik etti.

01-04-202001-04-202001-04-202001-04-202001-04-202001-04-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.