MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Ali Kaban Koltuğunu Küçük Vali Kerem Buluş’a Devretti

Vali Ali Kaban Koltuğunu Küçük Vali Kerem Buluş’a Devretti

Vali Ali Kaban Koltuğunu Küçük Vali Kerem Buluş’a Devretti

Vali Ali Kaban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu Battalgazi 2. Hasan Varol İlkokulu 5. sınıf öğrencisi Kerem Buluş’a teslim etti. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM´nin kuruluşunun 98. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, 2. Hasan Varol İlkokulu Müdürü Şahin Acet ve Türkçe Öğretmeni Türkan Yetkin ile birlikte valilik makamına gelen Öğrenci Buluş’a Vali Kaban temsili olarak valilik koltuğunu devrederek hayırlı olması dileklerini iletip görevinde başarılar diledi. 

Küçük Vali Kerem Buluş da dilek ve temennileri için Vali Kaban’a teşekkür ederken “Bana bu fırsatı verdiğiniz için size çok teşekkür ediyorum, öğrenci arkadaşlarım ve tüm çocukları temsilen bulunduğum bu makamda olduğum için gururluyum, bütün çocukların bayramını kutluyor, herkese sevgilerimi sunuyorum.” dedi. 

Küçük Vali Buluş göreve başladığı ilk dakikalarda İl Millî Eğitim Müdürü Tatlı’ya, 2. Hasan Varol İlkokulu olarak şehitliğe yapılacak ziyaret için öğrencilere Türk bayrağı temin edilmesi talimatını verdi. 

Ziyaretten ve temsili olarak koltuğunu Küçük Vali Buluş’a devretmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali Kaban yaptığı konuşmasında, “Hakikaten tarihimize baktığımızda, daha doğrusu dünya tarihine baktığımızda böylesine çocuklarını bu kadar erken zamanda düşünen bir başka ülke bulamazsınız.

 Çocuklarımız geleceğimiz olduğundan bu bilinçle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan edilmiş ve orada çocuklarımıza şu mesaj verilmiştir: Sizler gelecekte bu ülkenin devamcısı olacaksınız, sizler gelecekte bu ülkeyi daha müreffeh, daha ileri, daha çağdaş bir dünyaya taşıyacaksınız. Onun için durduğunuz yerdeki geleceğe ait olan pozisyonunuzu iyi bilin. Aynı zamanda büyüklere de şu mesaj veriyor. Çocuklarınıza sahip çıkın çünkü onlar sizin geleceğiniz. Bu anlamda, bu konunun çok ehemmiyet taşıdığı bugün çok net bir şekilde belli. Onun için 23 Nisan Ulusal Egemenlik uğrunda hayatını vakfetmiş, bu yolda ömürlerin tüketmiş ve bu yolda can vermiş olanları rahmetle anıyoruz. Gençlerimize de diyoruz ki sizler bize geleceğin emanetlerisiniz, biz sizi emanetimiz olarak, bizim devamımız olarak baş tacı ediyor ve sizler için her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Vali Kaban, “Aynı zamanda sizler de bu bilinçle, bu farkındalıkla hayatı ve geleceği de omuzlamaya hazır olunuz. Ben Malatya başta olmak üzere tüm ülkemizde bugünkü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum, sizleri tebrik ediyorum. “Geleceğimiz için güzellikler getirsin.” diyorum. Bütün gençlerimizi, çocuklarımızı sevgiyle, muhabbetle kucaklıyorum. Hepsini bu gelecek güzel günler için Allah´a emanet ediyorum.” dedi.

24-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.