MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu Kapanış Programı Gerçekleşti

Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu Kapanış Programı Gerçekleşti

Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu Kapanış Programı Gerçekleşti

Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu kapanış programına, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık katıldı.

Programın açılış konuşmasını Yeşilyurt Belediyesi Başkanı Hacı Uğur Polat yaptı. Polat; “Yurt içi ve yurt dışından çok değerli akademisyenler, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla iki gün süren sempozyumda 15 ayrı konu başlığı altında 61 adet bildiri sunuldu. ‘Gençlerin Güncel Meseleleri’ temalı bilimsel çalışmalar ve sunumlarla oldukça faydalı geçen böylesine değerli bir sempozyuma ev sahipliği yapmanın onurunu yaşıyoruz.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık, sempozyum için yurt içi ve yurt dışından gelen gençlerle bir araya gelmekten onur duyduğunu ifade ederken şunları söyledi; “Her platform veya organizasyon yeni bir heyecan demektir. Yeşilyurt Belediyemizin büyük destekleri, İnönü Üniversitesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen, gençliğimizin konuşulduğu bu sempozyumda  geleceğin gençliği ve gençliğin geleceğinin konuşulması çok önemlidir. Cumhurbaşkanımızın bize çizdiği yolda, aldığımız eğitimle ve gittiğimiz bütün güzel yollarda gençliğimize ışık olmaya gayret ediyoruz. Eğitim camiasına verdiği büyük desteklerden dolayı ve Malatya’ya gelerek bizleri onurlandıran Millî Eğitim Bakanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik eden Vali Ali Kaban ise “İmam hatip okullarımızın yeniden yaygınlaştığı bu dönemde sorunlarının çokluğu da doğal bir gelişmedir. Göreve geldiğimiz ilk günlerde İmam Hatipliler formuyla birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci ile bir toplantı yapmıştık. Bu tür platform çalışmalarını daha sıklıkla yapmamız gerektiği hasıl oldu, daha geniş kapsamlı toplantılarda bulunduk. Toplantılar sırasında İmam Hatiplilerle ilgili sorunların büyük çoğunluğunu karşılıklı çözüme kavuşturduk. “Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu”nun düzenlenmesinde katkı ve destek sunan bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de gençlerin gözlerindeki ışıltının kendilerini gelecek anlamda umutlandırdığını ifade etti. Geleceğin gençleriyle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Bakan Tüfenkci, “Gençlerimizin heyecan ve coşkusunu görünce memleketimizin geleceğine dair ideallerimiz ve hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi noktasında hepimizi umutlandırmaktadır. Sizleri yetiştiren başta anne ve babalarınız olmak üzere öğretmenlerinize teşekkür ediyorum.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın riyasetinde Millî Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a eğitime verdiği destek, Malatya’daki eğitime verdiği önem ve ilgiden dolayı ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Bakanımızın, Malatya ile ilgili herhangi bir talebimizi ilettiğimizde  ‘Başım üstüne.’ diyerek kentimizin kalkınmasında büyük emekleri vardır, Malatyalı hemşerilerim adına kendisine teşekkür ediyorum. Gençlerin sorunlarının ve çözüm yollarının ele alındığı böylesine değerli bir sempozyumun hayata geçmesinde büyük destek veren başta Yeşilyurt Belediyemiz olmak üzere emeği geçen bütün kurumlara, okullarımıza, öğretmenlerimize ve öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Gençlerimizle Türkiye’nin Geleceği Daha Aydınlık Olacaktır”

 Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ettikten sonra yaptığı konuşmada, “Geniş bir yelpazede düşünce üreterek bu sempozyuma katılma öz güvenini gösteren öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve sempozyuma bildirileriyle katılım gösteren herkesi tebrik ediyorum. Genç kuşaklarını ihmal eden toplumlar geleceklerini inşa edemezler. Biz gençlerimizi millî ve yerli değerleriyle donanmış, evrensel değerlere açık, fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak yetiştirmek istiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kişiliklerini ve kabiliyetlerini en yüksek düzeyde geliştirmek, iletişim beceresi yüksek, takım çalışmasına uyumlu, eleştirel ve analitik düşünceye sahip kişiler olarak yetiştirmek istiyoruz. Millî ve manevi değerlere sahip, ülkesini ve vatanını seven, millet için gayret gösteren, iki günü birbiri için denk ise kendisini zararda olduğunu bilen, nice başarılı öğrencilerimiz bu kurumlarda eğitim aldı, eğitim almaya devam ediyor.  Bu kurumlarımızda nice bilim adamları çıkmıştır. Gençlerimizle Türkiye’nin geleceği daha aydınlık olacaktır çünkü geleceğimizi gençlere emanet edeceğiz. Gençlik ülkemizin umududur, inanan insan için umut hep vardır ve hep var olacaktır. Biz değerlerimize güveniyoruz, bu değerlerin gelecek nesillere taşıyıcısı olan gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimizin okuyan, araştıran, sorgulayan bir anlayışla yetişmesi için çalışıyoruz. İmam hatip liselerinde eğitim gören öğrencilerimizin üniversite sınavlarında büyük başarılar göstermesini istiyoruz. Önümüzdeki dönemde fırsat eşitliği temelinde eğitimin kalitesini arttıracağız, geleceğin bilim insanları, öğretmenleri, sanatçıları, mühendisleri, sporcuları, bakanları ve Turgut Özalları bu okullardan çıkacaktır. Bu okullarımızdan mezun olan evlatlarımızla birlikte büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz. Büyük Türkiye yoluna giderken kılavuzumuz bilim ve akıldır.” diye konuştu.

Sempozyuma bildiri sunan öğrenciler ve danışman öğretmenlerinin protokol üyeleriyle çektirdikleri hatıra fotoğrafıyla kapanış töreni sona erdi.  

30-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-201830-04-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.