MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Türkçe Öğretimi” Çalıştayı Başladı

“Türkçe Öğretimi” Çalıştayı Başladı

 

Türkçe Öğretimi” Çalıştayı Başladı

     

Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde İnönü Üniversitesi işbirliği çerçevesinde iki gün sürecek olan “Türkçe Öğretimi” çalıştayı, Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı Hotelde başladı.

Ramada Plaza Malatya Altın Kayısı Hotelde düzenlenen “Türkçe Öğretimi” çalıştayına, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. İlhan Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Bilal Altay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, İnönü Üniversitesi Akademisyenleri ile Türkçe zümre başkanları katıldı.

“Türkçe Öğretimi” çalıştayı açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “İnönü Üniversitesi işbirliği ile Battalgazi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konulan bu çalıştay hem eğitim kurumlarındaki öğrencilerimizin ve idarecilerimizin hem bu alanda bize katkı sağlayan Akademisyenlerimizin katkılarıyla Türkçe Öğretiminde kalitenin arttırılması adına güzel sonuçlar elde edilecektir” şeklinde konuştu.

Tatlı,  “ ‘Türkçe Öğretimi’ ” çalıştayının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise, “Üniversitemizi hedeflenen kalkınmışlık düzeyine taşıyabilecek bireyleri yetiştirebilmek üzere eğitim sistemimizde gerçekleşmekte olan önemli değişikliklere, “Türkçe Öğretimi” çalıştayı ile katkı sağlanması planlanmaktadır ”dedi.

Rektör Kızılay, “Bu çalıştayda, Türkçe Öğretimi üzerinde ortaklaşa çalışmak, fikir üretmek amaçlanmaktadır. Yapılacak olan  “Türkçe Öğretimi” çalıştayının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum ”dedi.

Konuşmaların ardından,  Battalgazi ilçesinden 59 devlet, 2 özel ortaokul ve Yeşilyurt ilçesinden 2 ortaokulunun zümre başkanları ve İnönü üniversitesinden Doçent ve Dr. düzeyinde 14 akademisyenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan  “Türkçe Öğretimi” çalıştayı,  iki gün olarak planlanarak dört beceri alanında 26 alt başlık, akademisyenlerimiz ve Türkçe zümre başkanlarımızca değerlendirilecektir.

22-02-201722-02-201722-02-201722-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.