MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılay’ı Okul Yapacak

Türk Kızılay’ı Okul Yapacak

Türk Kızılay’ı Okul Yapacak

 

Türk Kızılay’ı İstanbul Şubesi tarafından Malatya’da yaptırılacak ‘Türk Kızılay’ı Anaokulu’ projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı arasında protokol imzalandı.

Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Malatya Kızılay Şube Başkanı Avukat M. Umut Yalçın Anaokuluna ait proje ve protokol hakkında bilgilendirmede bulundular.

Bilgilendirme sonrası İstanbul Türk Kızılayı Şube Başkanlığı tarafından Battalgazi ilçesi Uçbağlar Mahallesinde Türk Kızılay’ı adına yaptırılacak anaokulu projesine yönelik hazırlanan  ve Türk Kızılay´ı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım tarafından imzalanarak gönderilen protokol Vali Mustafa Toprak başkanlığında imzalandı.

Vali Toprak;  " İlimizde 2019 yılına kadar ikili eğitim kuruluşlarının tekli eğitime dönüşmesi hedeflerimize ulaşmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz.

Bu hedefime ulaşmamıza katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımız ile hayırsever vatandaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün de burada bunun güzel bir örneğini oluşturan ve ilimize bir Anaokulu daha kazandıracak olan Türk Kızılay’ına ve İstanbul Şube Başkanı Sayın İlhami Yıldırım’a teşekkürlerimi sunuyorum. ”dedi.

Kızılay Şube Başkanı Av. Yalçın’da, “Kızılay olarak hayatın her alanında varlığımızı gösteriyoruz. Topluma faydalı olmanın ilk prensibinin de eğitime yatırım olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple gerek öğrenci burslarımızla hizmet verdiğimiz gibi bu kez de İstanbul Kızılay Şube Başkanımız İlhami Yıldırım’ın destekleri ile Malatya’da Türk Kızılay’ı adına bir anaokulu projesine başlıyoruz bu sebeple kendilerine minnettarız” dedi.

Yalçın, “Eğitime verilen önem, geleceğe verilen önem bilinciyle bu güne kadar Türk Kızılay’ı yanında duran ve bize güç veren Valimiz Sayın Mustafa Toprak ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı’ya da şükranlarımızı sunuyor, Türk Kızılay’ı Anaokulunun Malatya’ya hayırlı evlatlar yetiştirmesini diliyoruz ” şeklinde konuştu.


09-02-201709-02-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.