MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 50´nci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması Final Programı

TÜBİTAK 50´nci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması Final Programı

TÜBİTAK 50'nci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması Final Programı

Bu yıl 50'ncisi düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması Final Programı İnönü Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen programla gerçekleştirilmiş olup, 12 branşta dereceye giren liselerin başarı belgeleri verildi.

 Yarışmaya İlimizden katılan, Malatya Bilim Sanat Merkezi, Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi, Tecde Anadolu Lisesi, Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fethi Gemuhluoğlu Fen Lisesi ve Özel Final Anadolu Liseleri çeşitli branşlarda dereceye girerek, İlimizde 8 birincilik, 2 ikincilik ve 5 üçüncülük dereceleri alındı.

Yarışmanın Final Programına; İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, Malatya TÜBİTAK Bölge Koordinatörü İbrahim Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, akademisyenler, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı programda yaptığı konuşmada, '' Öğrencilerimizin bilgiyi üretme ve değere dönüştürme anlayışıyla ülkenin geleceğini inşa etme idealini taşıyor olmaları bizi sevindiriyor. Burada sergilenen yüz projenin yüzü de çok değerlidir. Burada üretilen her bir bilgi, yapılan her bir proje ülkemize bir değer olarak gelecektir. Ülkemizin geleceğine, ekonomisine ve bilimine değer katacak siz değerli öğrencilerimizi tebrik ederim. Size emek veren öğretmenlere ve bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ayrıca dereceye giren projelerin öğrenci ve danışman öğretmenlerini tebrik ederim.'' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'nın konuşmalarının ardında İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay ise konuşmalarında '' İnönü Üniversitesi olarak bu projelere ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Sizler bizim her imkanımızı seferber edeceğimiz gençlerimizsiniz. 1359 proje arasından seçilerek bu yarışmaya katılan 100 projenin her biri çok başarılı. 8 ilin katılımı ve 12 branşta düzenlenen bu yarışmayı düzenleyen ve emeği geçen ekibe teşekkür ederim ve başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim.'' dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler hazırlamış oldukları müzik dinletisini gerçekleştirdi. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Yarışması Final Programı, dereceye giren liselerin başarı belgelerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.