MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUBİTAK 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması Sona Erdi

TUBİTAK 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışması Sona Erdi

TUBİTAK 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi

Yarışması Sona Erdi

TÜBİTAK 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge yarışması düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapılan ödül törenine, Rektör Vekili Prof. Dr. Nusret Polat, , TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci ve öğrenci ailesi katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı´nın okunmasıyla başlayan 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge yarışması ödül töreni, proje etkinliği ile ilgili görsellerin yer aldığı sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Bölge Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, "Ortaokula devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TUBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, dallarında ortaöğretim öğrencileri arasında araştırma projesi yarışması düzenlenmiş olup 3 gün süre ile Bölge Sergisi devam etmiştir. Toplamda 332 proje başvurusundan 50 proje Malatya bölge sergisine davet edilmiştir. Bu başarının önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini ümit ediyorum." şeklinde konuştu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Nusret Polat, " Her proje benim için birinciliği hak ediyor. Burada önemli olan öğrencilerin ARGE çalışmalarına katılması ve bilim üretmesidir. Sizler Yeni Türkiye’nin inşasındaki, geleceğin bilim insanlarısınız, ben ayrı ayrı hepinizi tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise, “Öğrenmeye istekli, araştıran, analiz eden, üreten bir gençlik için Araştırma projeleri yarılmaları eğitimdeki en verimli metotlardan biridir. Sizler geleceğin dönüşüm mimarlarısınız. Burada sergilenen 50 projenin her birisi çok değerli ve her birisi,  bir gayretin, bir çalışmanın, bir emeğin ürünüdür” dedi.

Tatlı öğrencilere, biz şimdi sizden geleceğin kuran ve yöneten bilim adamları olmanızı bekliyoruz, bunun ilk adımı burası. Bugün burada olan ve dereceye giren siz sevgili öğrencileri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum “dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge yarışması Malatya sergisinde başarılı olan ve Bursa finallerinde yarışmaya hak kazanan proje sahibi öğrenci ve danışman öğretmenlere ödülleri verildi.

Bursa finallerinde yarışmaya hak kazanan ilimiz birincileri, okulları ve proje isimleri;

 

21-04-2017

 

21-04-201721-04-201721-04-201721-04-201721-04-201721-04-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.