MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRB Bölgesi 20'nci Milli Eğitim Şurası Gerçekleştirildi

TRB Bölgesi 20'nci Milli Eğitim Şurası Gerçekleştirildi

TRB Bölgesi 20'nci Milli Eğitim Şurası Gerçekleştirildi

Eğitim sistemini geliştirmek ve eğitimin niteliğini yükseltmek için eğitim ve öğretim ile ilgili konuları incelemek ve öneri niteliğinde kararlar almak amacıyla TRB Bölgesi (Malatya,Elazığ,Bingöl,Tunceli) 20'nci Milli Eğitim Şurası ilimizde gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğümüzce düzenlenen 20'nci Milli Eğitim Şurası Çalıştayı'nda değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay,  "Millî Eğitim Bakanlığının en yüksek danışma kurulu olarak tanımlanan Millî Eğitim Şûrasınin bu yıl 20. si yapılacaktır. Şûra 'Temel Eğitimde Fırsat Eşitliği', 'Mesleki Eğitimin İyileştirilmesi' ve 'Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi' gibi üç ana temada yapılmaktadır. Şura kararları eğitim politikalarının belirlenmesinde ve yapılacak çalışmalarda önemli bir rol oynamaktadır

Değerli Eğitim Paydaşlarımızla birlikte, bir süredir bu alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimizde 40 kadar paydaş kurum ve STK'mızın da önerilerini alarak İl Raporunu oluşturduk. Katılım sağlayan ve önerilerini bizimle paylaşan paydaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Verimli bir süreç geçirdik. Haziran ayında gerçekleştirdiğimiz Mesleki Eğitimde Kolektif Etki Çalıştayı verilerinden de yararlandık. Diğer iki temada olduğu gibi Mesleki eğitim temasında kapsayıcı bir çalışma gerçekleştirdik.

Bugün aramızda bulunan Elazığ, Bingöl ve Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlükleri temsilcilerimiz ile görevli arkadaşlarımız belirlenen takvim içinde gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek süreci tamamladılar. Taslak Bölge raporumuzu oluşturmuş bulunuyoruz. Bugün de bölge raporumuza son halini vermeyi hedefliyoruz.

Çalıştayımıza bu bağlamda katkıda bulunan bütün paydaşlarımıza özellikle bugünkü katkılarından dolayı İnönü Üniverstesi Eğitim Fakültesi Dekanımız ve çalışma arkadaşlarına ve siz değerli Şura Çalıştay Katılımcılarına bir kez daha teşekkür eder, saygılarımı sunarım." dedi.

Katılımcı görüşlerinin özetlenmesi, nihai maddelerin eklenmesiyle çalıştay sona erdi.

21-10-202121-10-202121-10-202121-10-202121-10-202121-10-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.