MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG, YGS ve LYS Deneme Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Ödülleri Verildi

TEOG, YGS ve LYS Deneme Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Ödülleri Verildi

TEOG, YGS ve LYS Deneme Sınavında Derece Yapan Öğrencilere Ödülleri Verildi

Ortaokul 8. sınıf ve Lise 12. sınıf öğrencileri TEOG ve LYS sınavları öncesi deneme sınavlarında derece yapan öğrencilere ödülleri verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin söylemez, Okul Müdürleri ve derece yapan öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “‘Başarı İzleme ve Değerlendirme’ projeleri kapsamında yapılan ‘Öğrenci Kazanımlarını İzleme ve Değerlendirme Sınavları’ ile 2016-2017 eğitim öğretim yılında İlimiz genelindeki Ortaokulların 8. sınıflarında ve Liselerin 12. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerimizin; kazanımlarını izlemek ve değerlendirmek, kazanım eksiklerini belirleyerek çözüme ulaştırmak, test tekniğini tanımalarını ve geliştirmelerini sağlamak, tam öğrenmelerine yönelik uygulamalara yön vermek ve bu alandaki veri akışını sağlamak, başarı düzeylerini ve yapılmış olan sınavların karşılaştırmalı analizlerini sınıf, şube, okul, ilçe ve İl bazında izleme, merkezi sistem sınavlarındaki başarısını yükseltme, öğrencinin başarısını sürekli ve istikrarlı olmasını sağlamayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, “TEOG ve LYS sınavları öncesi deneme sınavlarında başarılı olan siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

TEOG ve LYS sınavları öncesi deneme sınavlarında başarılı olan öğrencilere kol saati ve kitap hediye eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Söylemez, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

11-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-201611-11-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.