MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taekwando´da Balkan Şampiyonu Olduk

Taekwando´da Balkan Şampiyonu Olduk

   

Taekwando´da Balkan Şampiyonu Olduk 

      Malatya Spor Lisesi öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı makamında ziyaret etti.

    “Balkan Şampiyonası” Sırbistan’da düzenlenen finallerde ilimizi temsilen katılan Malatya Battalgazi Spor Lisesi Taekwando Branşında Ayfer Menekşe, Balkan Şampiyonu oldu. Ayrıca 23-25 Kasım 2015 tarihleri arasında güreş branşında İstanbul’da düzenlenen ve 13 ülkenin katıldığı uluslararası Cumhuriyet Turnuvasında öğrencilerimiz ilk onda dereceler alarak Milli Sporcu oldular. Öğrenciler, başarılarını İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile paylaştı.

    Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı öğrencilere; “Malatya’mızın ismini kürsüye taşıyabilmek adına Taekwando ve Güreş branşlarında ter dökerek bizlere mutluluk yaşatan, bu önemli başarıya ortak olan herkesi gönülden tebrik ediyorum. Bugünlerde farklı branşlarda Fair-Play içinde sağlığa, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, dostluğa dayanan ahlaki değerlerle yetişen sporcularımızın elde ettiği bu başarılar, geleceğimizi bu günden kuruyor” dedi.

     Taekwando branşında şampiyon olan ve güreş branşında dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; öğrencimize başarılarının devamını diliyorum. “dedi

    23-25 Kasım 2015 tarihleri arasında güreş branşında İstanbul’da düzenlenen ve 13 ülkenin katıldığı uluslararası Cumhuriyet Turnuvasında dereceye giren öğrencilerimiz şöyle; 

    -Erdal Doğan, 66 kiloda (Greko-Romen)

    -Osman Mert, 60 kiloda (Serbest)

    -Yakup Banazılı, 55 kiloda (Greko-Romen)

    -Tolgahan Gündüz, 76 kiloda (Greko-Romen)

    -Yunus Emre Yoldaş, 66 kiloda (Greko-Romen)

    -Samet Yavuz, 66 kiloda (Greko-Romen)

22-12-201522-12-201522-12-2015

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.