MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri” Düzenlendi

“Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri” Düzenlendi

“Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri” Düzenlendi

 

   Malatya İmam Hatip okulları öğrencilerine,  "Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Semineri" düzenlendi.

   Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Öncü Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hacı Sürmeneli, Eğitim Bir-Sen Başkanı Kerem Yıldırım, Battalgazi Gençlik Spor İlçe Müdürü Hasan Toman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Seminerine konuşmacı olarak Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan katıldı.

  Kur’an’ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Öncü Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hacı Sürmeneli, "Siz gençler ülkemizin geleceğinde çok önemli bir yere sahipsiniz. Biz istiyoruz ki şuurlu bir nesil yetişsin. Böylece ülkemizin geleceği daha emin ellerde olacaktır" dedi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise konuşmasında , " Ne batıyı bilen, ne de doğuyu özümsemiş parçalanmış karakterler değil, yerinin, yurdunun, kültürünün fakında nesiller yetiştirmeyi hedeflemeliyiz. Bizim tarihimiz bir yönüyle Mevlana, Mimar Sinan , Itri gibi abide şahsiyetler tarihidir.” dedi.

  Tatlı, “Gençlerin en büyük sıkıntısının, manevi boşluğun yanı sıra gençlerin sigara, alkol ve uyuşturucu kullanmasıdır. Yaşanan manevi bunalımın topluma doğru bir din eğitimi sunulmamasından kaynaklandığını, imam hatip okullarıyla manevi boşluğun önemli ölçüde doldurulduğuna inanmaktayım” şeklinde konuştu.

  Sporda Ahlak ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Seminerine konuşmacı olarak Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Gençlerin bugün ki ahlaki tutumlarına değinerek, "Biz şanlı tarihin evlatlarıyız. Hedefimiz ve amaçlarımız var. Bilinçli ve ahlaklı bir nesil olmak için çok çalışmalıyız” dedi.

  Sporda ahlak ve kötü alışkanlıklardan korunma üzerine konuşmasına devam eden Aslanhan, gençliğin içinde bulunduğu yaşamı örneklerle dile getirirken kimi zaman güldürürken kimi zamanda düşündürdü. Program Sonunda Öncü gençlik spor kulübü başkanı Hacı Sürmeneli İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’ya Plaket takdim etti.

 

29-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-201629-03-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.