MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şampiyon Boksör, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı‘yı Makamında Ziyaret Etti

Şampiyon Boksör, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı‘yı Makamında Ziyaret Etti

Şampiyon Boksör, İl Milli Eğitim Müdürü

Ali Tatlı ‘yı Makamında Ziyaret Etti.

 

Türkiye’nin ev sahipliğinde Ordu’da yapılan Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası müsabakalarında Avrupa Şampiyonu olan Milli Boksör Hatice Akbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından makamında kabul edildi.   

Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası finallerinde Milli Boksör Akbaş’ında yer aldığı müsabakalara 21 ülkeden 200 bayan boksör katılırken, 23 sıklette düzenlenen şampiyonada en fazla katılım 23’er boksörle Türkiye ile Rusya’dan gerçekleşti, Türkiye 6 altın, 2 gümüş ve 9 bronz madalya kazandı.

Altın madalya kazanan Akçadağ Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice Akbaş başarısını il Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı ; “Ülkemizin ve Malatya’mızın ismini kürsüye taşıyabilmek adına, Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonasında ter dökerek bizlere mutluluk yaşatan, bu önemli başarıya ortak olan herkesi gönülden tebrik ediyorum. Bugünlerde farklı branşlarda sportmenlik kuralları içinde sağlığa, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, dostluğa dayanan insani değerlerle yetişen sporcularımızın elde ettiği bu başarılar, geleceğimizi bu günden kuruyor” dedi.

Genç Bayanlar Avrupa Boks branşında şampiyon olan ve altın madalya kazanan Hatice Akbaş’a hediyesini takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; öğrencimize başarılarının devamını diliyorum. “dedi

 

05-10-201605-10-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.