MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun"

"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun"

"Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun"

Malatya Valiliği Koordinatörlüğünde Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlenen ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen, tarihsel geçmişi, ekolojik yapısı, jeopolitik konumu ile bölgenin merkezinde yazınsal alanda üretici olan yerli ve yabancı her kesimin yayıncılar, yazarlar, çevirmenler kentlilerle karşılaşmasını sağlamak, iletişim ve etkileşime olanak verecek ve sonunda okuma kültürüne katkıda bulunacak bir platform yaratmak ve kültürel bir paylaşım alanı oluşturmak amacıyla bu yıl 5-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Büyükşehir Belediye binası yanında düzenlenecek olan 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’nın etkinlikleri arasında yer alan "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" kampanyası programı düzenlendi.

Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" programına, Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Sevgili öğrenciler, öğrenmenin ve gelişmenin en etkili yolunun kitaplardan geçtiğini, okudukça daha iyi anlayacağınızdan şüphem yoktur. Bu nedenle biraz sonra sizlere sunulacak kumbaralarınızda biriktireceğiniz para, aslında bilgi denizinize katacağınız damlalar olacaktır.

Harçlıklarınızdan küçük bir miktar tasarruf yaparak devasa bir bilgi çınarı büyüteceğinize yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

Tatlı,” İlimizdeki tüm 5. 6. ve 7. Sınıf öğrencilerine kumbara dağıtımı yapılacak “dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, dağıtılan kumbaralar ile öğrencilerin fuar tarihine kadar harçlıklarından biriktirdikleri paralar ile kitap alarak yazarlara imzalatmalarını, onlarla sohbet etme imkânı bulmalarını, kitap okuma bilinçlerinin oluşturulmasını sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Başkan Çakır, fuarda çocukların ilgi ve isteklerine uygun çok sayıda kitap arasından kitap seçme olağanının sunulacağını belirtti.

Vali Mustafa Toprak ise salonu dolduran öğrencilerin sevgi gösterisi arasında yaptığı konuşmada, ”Bizleri sizlerle buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Kültür A.Ş. Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum. Sizler için çok güzel bir kampanya düzenlediler bu kampanya ile hem okuyacaksınız hem eğitileceksiniz, hem bilgi dağarcığınızı arttıracaksınız hem de yapmış olduğunu tasarruflarla yeni kitaplar edineceksiniz.

Sizler daha fazla kitap okuyup ülkemize, milletimize, devletimize, ailemize, çevremize ve bizi yetiştiren öğretmenlerimize karşı hayırlı birer evlat ve öğrenci olarak güzel işlerde kullanacağız.

Bir taraftan tasarruf ederek, para biriktirerek bir taraftan da biriktirdiğimiz parayı da değerli olan, okumanın önemi olan kitap alarak, onları okuyarak kendinizi geliştirmenizi ve sonrada iyi bir meslek edinmenizi sağlayacak olan bu kampanyayı düzenleyenlere teşekkür ediyorum.

Malatya’nın Kitap ve Kültür Fuarının diğer fuarlarla birlikte ülkemizde en ön sıralarda olduğunu biliyorum. Malatya halkının destekleriyle düzenlenen fuarların, Malatya’nın adına, markasına ve tanıtımına önemli katkılar sağlarken fuara kitapları yazan yazarların getirilmesine ve sizlerle buluşturulmasına da imkân sağlamış oluyor” diyerek sözlerinin tamamlarken öğrencilerle birlikte  "Kumbaram Dolsun Benim de Bir Kitabım Olsun" sloganını tekrarladı.

Konuşmaların ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından konu ile ilgili bir tiyatro gösterisi sunuldu. 

Salonda yer alan öğrencilere proje kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından hazırlanmış olan kumbaraların dağıtımı ile program sona erdi.

07-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-201707-04-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.