MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otistik Çocukların Eğitilmesi İçin 100 Öğrenci Kapasiteli Yeni Uygulama Merkezi İnşaat Çalışmaları Başladı

Otistik Çocukların Eğitilmesi İçin 100 Öğrenci Kapasiteli Yeni Uygulama Merkezi İnşaat Çalışmaları Başladı

Otistik Çocukların Eğitilmesi İçin 100 Öğrenci Kapasiteli Yeni Uygulama Merkezi İnşaat Çalışmaları Başladı

Yeşilyurt İlçesi Yakınca Mahallesinde yapılacak olan Otistik Çocuklar Eğitim Uygulama Merkezinin İnşaat çalışmalarının başlaması dolayısı ile Vali Mustafa Toprak, inşaat alanına giderek temel kazı çalışmalarını yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve diğer ilgililer tarafından inşaat alanında karşılanan Vali Mustafa Toprak kazı çalışmalarını izleyerek İl Millî Eğitim Müdürü Tatlı’dan çalışmalar hakkında bilgi alıp okul projesini inceledi.

Proje üzerinde açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Tatlı, "13.424 m2 alan üzerine inşa edilecek okulumuz, 500 günlük süre içerisinde tamamlanarak eğitime açılacak. Okul içerisinde eğitim atölyelerinin yanı sıra mevcut okullarda olmayan birebir eğitim verilecek ve bireysel eğitim odaları yer alacak” şeklinde konuştu.

Tatlı, “Yapılacak olan Eğitim Uygulama okulumuz çok kapasiteli olacak ve bu okulumuzda ayrıca öğrencilerimize  mesleki eğitim verilecek" dedi.

Vali Mustafa Toprak ise, “Ailelerimiz, Okul Yöneticilerimiz, Eğitimcilerimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz bir irtibat içerisinde olmaları, çocuklarımızın hayata tutundurulması, anne ve babaların yükünün bu süre içerisinde hafifletilmesi adına iyi bir eğitim verilmesi gerekiyor “şeklinde konuştu. 

Vali Toprak, “Yapılacak bu okulumuzun ülkemize, ilimize ve özellikle otistik çocuklara sahip ailelerimize hayırlı ve uğurlu olmasını ve bu konuda var olan ihtiyacı gidermesi temennisinde bulunarak, Hükümete, Milli Eğitim Bakanlığına, destek ve katkılarından dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye ve okulun ilimize kazandırılması için çaba sarf eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

11-04-201711-04-201711-04-2017

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.