MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-Yazma Kurslarına Davet

Okuma-Yazma Kurslarına Davet

Okuma-Yazma Kurslarına Davet

Daha aydınlık bir Türkiye için yazan, okuyan, okuduğunu anlayan daha bilinçli bir toplum için okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımıza yönelik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı okuma yazma seferberliği çerçevesinde, okuma-yazma bilmeyen vatandaşlar ziyaret edilerek kursa davet edildi. Bu kapsamda Malatya Valisi Ali Kaban´ın eşi Neriman Kaban, beraberinde Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve yetkililerle birlikte Hidayet Mahallesi’nde ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

Okuma yazma bilmeyen 54 yaşındaki Müyesser Erdoğan´ı ziyaret eden Kaban ve beraberindekiler, başlatılan kampanya hakkında bilgiler vererek ondan pazartesi başlayacak olan kursa katılım sözü aldılar. Burada konuşan Vali Kaban´ın eşi Neriman Kaban, kampanya kapsamında ev ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşlerinin himayelerinde programlanan okuma yazma kurslarımıza davet bugün başladı. Bugün ilk olarak sizinle başlıyoruz. Sizi kurslarımıza davet ediyoruz. Pazartesi gününden itibaren tüm Türkiye´de eş zamanlı olarak başlayacak kurslarımızda sizleri de görmek istiyoruz." dedi.

Bugüne kadar okuma-yazma öğrenme fırsatı yakalayamamış vatandaşların eğitim almaları için böyle bir seferberliğin başlatıldığına dikkat çeken Kaban, "Özellikle bayanlar bu konuda mağdur. Biz de elimizden geldiğince okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımızı hem ikna edeceğiz hem de projeye katılımlarının devamını sağlayacağız. Kursları bırakmalarına fırsat vermeyeceğiz. Siz de mutlu olacaksınız, çocuklarınız da mutlu olacak. Hep beraber bu okuma-yazma yarışının içerisine inşallah gireceksiniz." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı ise başlayacak olan kursun sonunda eğitim alan vatandaşların I. Kademe Okuma-Yazma belgesi alacağını belirterek, "Pazartesi günü de inşallah bu kurslarımızı okullarımızda da başlatmış olacağız. Bu kampanya çerçevesinde kursa katılan bir öğrenci dahi olsa o öğrenciye bir öğretmen görevlendireceğiz. Bu uygulamayı taşrada özellikle okullarımızın olmadığı küçük yerleşim yerlerinde de yapacağız." dedi.

Tatlı, her okulda ve halk eğitim merkezlerinde kurs açacaklarını da belirterek, mayıs ayına kadar sürecek olan eğitimlerle okuma-yazma bilmeyenlere eğitim verileceğini söyledi.

05-03-201805-03-201805-03-201805-03-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.