MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Okulum Malatya'' Projesi

''Okulum Malatya'' Projesi

''Okulum Malatya'' Projesi

 

Okul öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim-öğretim programlarındaki kazanımları yaparak ve yaşayarak öğrenmesine katkı sağlaması amacıyla İl Müdürlüğümüzce ''Okulum Malatya'' projesi hazırlandı.

 Öğrencilerin, öğrendiği bilgileri günlük hayatta karşılaşacağı durumlarla ilişkilendirebilmesi için gerçek hayat deneyimlerini bizzat edinmeleri gerekmektedir. Okul Dışı Öğrenme Ortamları; bir plan dâhilinde ve kazanımlar ışığında hazırlanan etkinliklerle müfredatın zenginleştirildiği, gerçek nesnelerle farklı ve daha fazla duyuya hitap edebilen, eğitim ortamları olup, proje ile 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan temel eğitim ve ortaöğretim hedefleri ile uyumlu olan "Okul Dışı Öğrenme Ortamları" öğrencilerimizin bilgilerini beceriye dönüştürebilme ve öğrenmenin kalıcılığını artırabilme imkanı sağlayacaktır.

Proje kapsamında, Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Salonunda okul idarecilerine konferans verilerek, projenin tanıtımı ve proje hakkında yapılması gereken çalışmalar anlatıldı.

''Okulum Malatya'' projesi neticesinde müzeler, kütüphaneler, gökevleri, camiiler, millî parklar, bahçeler, tarihi ve turistik mekânlar birer sınıf olacak; duvarsız dersliklerimizle okul dışı öğrenme ortamları eğitime dâhil edilecektir.

12-11-201912-11-201912-11-2019

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.