MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda “Kuru Üzüm Dağıtımı” Başladı

Okullarımızda “Kuru Üzüm Dağıtımı” Başladı

OKULLARIMIZDA “KURU ÜZÜM DAĞITIMI” BAŞLADI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumlarının ortaklığı ile başlatılan “Kuru Üzüm Dağıtımı” projesi kapsamında, Malatya Battalgazi Gazi İlkokulunda düzenlenen törenle öğrencilere üzüm dağıtımına başladı.

Malatya Battalgazi Gazi İlkokulunda Düzenlenen Kuru Üzüm Dağıtım Törenine Vali Süleyman Kamçı, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile ilgili diğer kurumların temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Sınıflara kuru üzüm dağıtımı yapan Vali Kamçı, “ İlimizde 62,219 çocuğumuz bu programdan yaralanacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, şifa olsun” diye konuştu. Okula geldiğinde ilk önce öğrenciler ilgilenen Vali Kamçı, öğrencileri severken öğrencilerle birlikte sınıflara girerek öğrencilere üzüm dağıttı.

Kuru Üzüm Dağıtımı hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Bugün itibari ile Malatya’mızdaki okullarımıza üzüm dağıtımın başlamıştır, Ülke Genelinde resmi anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren haftada iki gün (Salı ve Perşembe) uygulanacak olan ve 25 gramlık paketler halinde ilimizde program kapsamında 426 okul olup, 62.219 öğrenciye 258,450 adet kuru üzüm dağıtımı yapılacaktır.” dedi.

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.