MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Oku-Yorum'' Projesi

''Oku-Yorum'' Projesi

''Oku-Yorum'' Projesi

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı İl Müdürlüğümüzce hazırlanan, lise ve ortaokullarda uygulanacak olan ''Oku-Yorum'' projesi kapsamında okul idarecileri ve öğretmenler ile toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik projede okuma kültürü kazandırmak, okuma konusunda farkındalık oluşturmak, kitabı günlük hayatımızın bir parçası haline getirmek, öğrencilerimize toplumsal ve evrensel değerleri kazandırmak ve yaşam biçimi haline getirmek, okuma kültürünü ve kitaba karşı olan ilgiyi artırmak amacıyla hazırlanan ''Oku-Yorum'' projesi kapsamında olan okul idarecileri ve öğretmenlere proje hakkında bilgi vererek, projenin okullarımızda uygulanması ile ilgili önerilerde bulundu. Ardından, okul idarecileri ve öğretmenlerimizin proje hakkındaki önerilerini dinledi.

''Oku-Yorum'' projesi ile İl Genelinde öğrencilerin yazarlarla buluşmasını sağlamak, kitap ve okuma kültürü üzerine söyleşiler düzenlemek, okuma-yazma alışkanlığının edinilmesinde gerekli ortamın hazırlanmasını sağlamak, kitap okuyarak, yorumlama düzeyinin artırılması  hedeflenmektedir.

 

07-11-2019

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.