MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin Teknolojik Gelişimleri Desteklendi

Öğretmenlerin Teknolojik Gelişimleri Desteklendi

Öğretmenlerin Teknolojik Gelişimleri Desteklendi

Fırat Kalkınma Ajansı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Malatya Bilim Sanat Merkezi iş birliğinde öğretmenlerin teknolojik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla "Yaratıcı Geleceğin İzinde" projesi kapsamında Malatya Bilim Sanat Merkezinde; Robotik Kodlama, Yapay Zeka, Donanım ve Yazılım alanlarında 22 öğretmene 10 gün 80 saat eğitim verildi. Bu kapsamda Malatya Bilim Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programda eğitime katılan öğretmenlere belgeleri takdim edildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, "Eğitim dünyası hızla değişmekte ve teknolojinin rolü giderek artmaktadır. Bu değişim, öğrencilerimizi geleceğin teknoloji odaklı dünyasına hazırlama sorumluluğumuzu daha da önemli hale getirmektedir. Geleceğin teknolojik gelişmelerine ayak uyduracak nitelikli bireyler yetiştirmeyi, öğrencilerimizin teknik becerilerini artırmayı ve yaratıcı düşünme kapasitelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Özellikle öğretmenlerimizin donanım ve beceri kabiliyetlerini artırmak, onların yetiştirdiği öğrencilerin yapacakları tüm çalışmalara ve projelere yansıyacaktır. Projede emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim." dedi. Ardından öğretmenleri tebrik ederek öğretmenlere belgelerini takdim etti.

Malatya Bilim Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Şirin Budancamanak, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler, Dr.Atilla Bingöl, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süryal Sarıbaş, Malatya Bilim Sanat Merkezi Müdürü Ümit Arslan ve öğretmenler katıldı.

'Yaratıcı Geleceğin İzinde' projemizin koordinatörlüğünü ise Malatya Bilim ve Sanat Merkezi yürütecektir.

28-05-202428-05-202428-05-2024

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.