MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenin Dilinden Malatya

Öğretmenin Dilinden Malatya

 

Öğretmenin Dilinden Malatya 

 

Malatya türküleri ile halk müziği kültürünün tanıtılması, korunması, yaygınlaştırılması ve yaşatılmasında müziğin önemini vurgulamak ve bu konuda dinleyicilere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla “ Öğretmenin Dilinden”  projesi hayata geçirildi.

Projenin tanıtımı ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından yapıldı.

 Proje tanıtım toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ; “ Proje ile ilgili müzik öğretmenlerinden 44 kişilik bir ekip oluşturuldu tanıtım filminde yer alan dört Malatya türküsü belirlendi. Stüdyo aşamasında seslendirmeleri yapıldı. Profesyonel yönetmen desteği ile de senaryo yazılıp Malatya’nın değişik yer ve okullarında çekimler yapıldı. ” şeklinde konuştu. 

Tatlı, “Kendi kültüründe uzaklaşan bir gençliğin, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılması ve yaşatılması düşüncesine büyük zarar vereceği unutulmamalıdır. Bu düşünceden hareketle “Öğretmenin Dilinden” projesi gerçekleştirilmiştir.” dedi.

 

Proje Kapsamında Hazırlanan Video İçin Tıklayınız

 

01-06-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.