MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı

Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı

Öğretmen Ataması Başvuruları Başladı

   Öğretmen atamaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı Malatya Battalgazi Atatürk Ortaokulunda ilk atama başvuru merkezini inceledi.

   Tatlı, ilk atama merkezindeki atama başvurularında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için eksiklikleri yerinde görüp değerlendirmek amacıyla incelemelerde bulundu.

   İlk atama başvuru merkezinde konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Bu yıl MEB´e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında, 37 bin öğretmen kadrosu için 4-10 Eylül tarihleri arasında başvuru alınacak.

   Öğretmenliğe başvuru ve atama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Elektronik başvuru sayfası "İlk atama", "Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "Milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Adaylar durumlarına uygun atama türünü seçmek suretiyle https://mebbis.meb.gov.tr,  https://ikgm.meb.gov.tr  ve  https://ilkatama.meb.gov.tr  adreslerindeki elektronik başvuru formunu kullanarak başvurularını yapacak.,

   Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince onaylanarak teslim alınarak, asılları adaylara geri verilecek. Atama sürecinin zamanında sonuçlandırılması bakımından başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde onaylatılması zorunlu olacak. Bu süre içerisinde onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacak

   Elektronik Başvuru Formunda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak. Tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olmasını diliyor bu atamanın ülkemize hayır getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

   İlk atama başvuruları Malatya Battalgazi Atatürk Ortaokulunda yapılacaktır.

 

İlk Atama Başvurusu Yapmak İçin Tıklayınız

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.