MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz ISEF'te

Öğrencimiz ISEF'te

Öğrencimiz ISEF'te

Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması'na (International Science and Engineering Fair) gönderilecek projelerin belirlenmesine yönelik süreç TÜBİTAK tarafından tamamlanarak 25 bin 95 proje başvurusu değerlendirildi.

Society For Science & The Public tarafından ve birçok başka kurumsal, akademik sponsorlar ile birlikte, her yıl ABD'nin çeşitli şehirlerinde düzenlenen dünyanın en büyük üniversite öncesi bilim yarışması olma özelliğini taşıyan Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması'nın önümüzdeki yıl 13-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak olup, yarışmaya matematik alanında ülkemizi temsilen öğrencimiz Mehmet Emir Konaç katılacaktır.

BİLSEM öğrencimiz aynı zamanda 2022 yılında düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması finalinde matematik alanında Türkiye üçüncüsü olmuştur.

İl Müdürümüz Hatice Özdemir, "Elde ettiğiniz bu başarı ile ülkemizi ve ilimizi gururlandırdınız. Öğrencimiz Mehmet Emir Konaç'ı ve danışman öğretmenimiz Mehmet Arslan'ı can-ı gönülden tebrik ederim, başarılarınız daim olsun. Geleceğimiz sizin elinizde ve bundan dolayı umutluyuz, gururluyuz." dedi.

10-10-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.