MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler ve Öğretmenler Atık Malzemelerle 'Sıfır Atık Kütüphanesi' Oluşturdu

Öğrenciler ve Öğretmenler Atık Malzemelerle 'Sıfır Atık Kütüphanesi' Oluşturdu

Öğrenciler ve Öğretmenler Atık Malzemelerle 'Sıfır Atık Kütüphanesi' Oluşturdu

Hanımınçiftliği Sadiye-Lütfi Evliyaoğlu Ortaokulunda bir odayı kullanılmayan araç lastiği, bilgisayar kasası, elek, eski sıra ve masayla dizayn ederek kütüphaneye dönüştüren öğretmenler ve öğrenciler kitap ihtiyacını da karşıladı.

Hanımınçiftliği Sadiye-Lütfi Evliyaoğlu Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, kullanılmayan araç lastiği, bilgisayar kasası, elek, eski sıra ve masaları yeniden kullanıma alarak okulda "Sıfır Atık Kütüphanesi" kurdu.

Battalgazi ilçesindeki okulda öğrenci ve öğretmenler, okullarda geri dönüşümü yaygınlaştırmak için "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" ve "Sıfır Atık" projeleri kapsamında çalışma başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında okuldaki bir oda, atıl araç lastiği, bilgisayar kasası, elek, eski sıra ve masalarla dizayn ederek, kütüphaneye dönüştürdü.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, okullarına kütüphane kazandıran öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

"Kentteki 2 okulda Sıfır Atık Projesi kapsamında kütüphane yapıldı. Bunu 4'e çıkaracağız." diyen Kanbay, oluşturulan kütüphanelerin öğrencilere fayda sağladığına işaret etti.

Kanbay, "Elimizdeki mevcut ürünleri nasıl değerlendirebileceğimizi göstermiş olduk. Bu bir farkındalıktır." diye konuştu.

21-02-202221-02-202221-02-202221-02-202221-02-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.