MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi’’ Ödül Töreni ve “Engelli Erişebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” Dağıtımı Düzenlendi.

“Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi’’ Ödül Töreni ve “Engelli Erişebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” Dağıtımı Düzenlendi.

“Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi’’ Ödül Töreni ve

“Engelli Erişebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” Dağıtımı Düzenlendi.

  “Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi’’ Ödül töreni ve “Engelli Erişebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” dağıtımı düzenlendi.

   "Malatya Battalgazi Öğretmen Evinde düzenlenen törene Vali Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmenler, veliler ve ödül alan öğrenciler katıldı.

  Malatya Battalgazi Öğretmen Evinde düzenlenen ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; “ ‘3. El projesi’ ile ülkemizde dezavantajlı gurupların eğitiminde teknolojilerin kullanılması hedeflenmiş olup Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortak bir projesiyle Türkiye genelinde belli sayıda öğrencimize el ile değil farklı bir aparatla bilgisayarı kontrol edecek bir sistem geliştirildi ve ilimizde 15 öğrencemize bu tablet bilgisayarlar dağıtılacak” dedi.

   Tatlı, ayrıca “Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi” kapsamında, ilimizdeki tüm ortaokul ve liselerin 7, 8 ve 9. sınıf öğrencileri arasında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, öykü, slogan gibi farklı kategorilerde dereceye giren öğrencilerimizi de gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum “dedi.

   İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’ nın açılış konuşmasının ardından Vali Süleyman Kamçı yaptığı konuşmada “Engellilik durumu dünyamızın genel bir problemidir ve hem ülkemizde hem de Birleşmiş Milletlere bağlı 150 den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle değerlendirilmektedir. Bu etkinliklerin ana hedefi, engelli insanların sosyal hayatta fırsat eşitliklerini temin etmek ve bu eşitliği idame ettirmektir.

 Engellilere acımak, onlara bakarak duygulanmak, sorunlarını çözmeye kifayet etmez. Onlara yardımcı olmak istiyorsak, onları da toplumun bir ferdi olarak kabul etmek, onlara fırsat eşitliği sağlamak ve ihtiyaçlarını gözetip her alanda saygı göstermek durumundayız. Birazdan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan, “Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü’ne istinaden yürütülen, “3. El Projesi” kapsamında 15 adet Engeli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayarı ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtacağız. ”dedi.

   Vali Kamçı; “Yine Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce finanse edilen “Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi” kapsamında, ilimizdeki tüm ortaokul ve liselerin 7, 8 ve 9. sınıf öğrencileri arasında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, öykü, slogan gibi farklı kategorilerde çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalar içerisinde dereceye giren öğrencilerimize de ödüllerini birazdan takdim edeceğiz.

   Bu vesileyle; buradaki sevgili öğrencilerimizin şahsında bütün çocuklarımıza sağlık ve esenlik dolu bir ömür diliyor, çalışmalarda emeği bulunan herkese teşekkür ediyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

   Konuşmasının ardından Vali Süleyman Kamçı 15 öğrenciye tabletlerini dağıttı. Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, tarafından da yarışmada dereceye giren öğrencilere ve öğretmenlerine ödülleri verildi.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.