MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Namazla Arınalım” Konulu Program Düzenlendi

“Namazla Arınalım” Konulu  Program Düzenlendi

“Namazla Arınalım” Konulu  Program Düzenlendi

    İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yeşilyurt Saadettin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından  “ Namazla Arınalım” konulu kutlama programı düzenlendi.

   Malatya Battalgazi Halk Eğitim Salonunda düzenlenen programa, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Söylemez, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

  Malatya Yeşilyurt Saadettin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda şiir dinletisi ve sinevizyon gösterimi yapıldı.

   Programın sonuna doğru İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından yapılan konuşmada, “ Allah´ın sonsuz güç ve kudreti, kâinata koyduğu harika uyum ve nizamı, insana lütfettiği sayısız nimetler, akıl sahibi insanları O’na karşı derin bir övgü, saygı, sevgi ve şükre yöneltir. Namaz bu saygı ve sevginin sürekli ve düzenli bir şekilde ifadesidir. İnsanın buna ihtiyacı vardır. Çünkü insan diğer canlılardan farklı olarak akıl, duygu, düşünce ve ruh sahibi olarak yaratılmıştır. Bedenin ihtiyaçları olduğu gibi ruhun da ihtiyaçları vardır. Namaz Allah’a inanan insan ruhunun günlük gıdasıdır. Namazdan uzak kalmak, ruhu açlığa mahkûm etmek demektir. Her an Yüce Allah’ın sayısız nimet ve ihsanlarına kavuştuğunun bilinciyle yaşayan ve her an O’nun rahmetini üzerinde hisseden bir kul, o lütuf, ihsan ve rahmetin kaynağı ile bağını canlı tutmak ister. Namaz, kul ile rabbi arasındaki bağın güçlenmesine büyük katkı sağlar.” dedi.

   Çimen; “Bu programa katkıları büyük olan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber’e, Yeşilyurt Saadettin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

   Hafızlığını tamamlamış öğrencilere İl Müftüsü Ümit Çimen ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber tarafından takdim edilen hediyelerin ardından, il Milli Eğitim Müdür Vekili Nurcan Berber tarafından öğrencilerin hazırladığı sergi gezilerek programa son verildi.

 

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.