MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Malatya'daki Öğretmenler İle Buluştu

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Malatya'daki Öğretmenler İle Buluştu

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Malatya'daki Öğretmenler İle Buluştu

'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' kapsamında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Malatya ilinde görev yapan öğretmenler ile bir araya geldi. Çevrimiçi meslektaş buluşmasına öğretmenler canlı olarak katılırken, binlerce öğretmen de youtube kanalından canlı yayını takip etti.

'Eğitim Buluşmaları' kapsamında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'u Malatya'da ağırlamaktan onur duyduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Malatya'da yapılan eğitim faaliyetleri ve projeler hakkında şu bilgileri paylaştı:

- İlimiz genelinde 619 okulumuz 'Okulum Temiz Belgesi', 381 okulumuz ise 'Sıfır Atık Belgesi' almaya hak kazanarak Türkiye'de üçüncü sıradayız.

- Beceri Temelli Engelsiz Eğitim Merkezi projemiz kapsamında, zorunlu eğitim dışına çıkmış özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına uygun eğitim öğretim faaliyetlerine erişim sorununun çözüleceği ve özel gereksinimli bireylerin ve ailelerinin toplumsal yaşam içinde karşılaştıkları sorunlar en aza indirilecek.

-Merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin başarılarını artırmak ve hedefledikleri üst öğrenim kurumlarına yerleşmelerini sağlamak için 'Başarı Rehberim Öğretmenim' projesi hazırlandı.

- Değerler Eğitimi kapsamında paydaşlarımızla 'Çevre Bilinci' temalı projeler yürütülmektedir.

- 2021 yılında ABD'de yapılacak olan Regeneron ISEF Uluslararası Bilim Yarışmasına katılan 8 projenin 2'si Malatya'dan seçilmiştir. Ayrıca TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Fizik ve Matematik alanlarında Türkiye birinciliği, Kimya alanında ise Türkiye dördüncülüğü derecelerini elde ettik.

- Meslek liselerimiz maske ve dezenfektan üretimi yaparak kamudaki ve bölgedeki ihtiyaçları karşılamaktadır. Böylece Doğu Anadolu Bölgesine destek verdik.

- EBA Destek merkezlerimizi güçlendirerek, çocuklarımızın eğitime erişimini sağlamaktayız.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdiği bilgilerden dolayı İl Müdürü Battal Kanbay'a teşekkür ederek, Malatya'nın her köşesinden canlı yayına katılan öğretmenlerimizle tek tek sohbet etti. Öğretmenlerimiz Ziya Öğretmeni Arguvan türkülerinden oluşan müzik dinletisi ile karşıladılar. Ardından, öğrenciler için hazırladıkları projeleri ve olağanüstü çabalarla yaptıkları çalışmaları anlattılar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdikleri emeklerden dolayı öğretmenlere teşekkür ederek, "Gönülden verdiğiniz destekler bu ülkenin geleceği için, çocukların mutluluğu için hayra vesile olacak inşallah. Hepimizin yaptığı işin, gösterdiği çabanın ne kadar kutsal olduğunu ve Allah rızası için bu ülkenin bu çocuklarına yardım etmenin destek olmanın işimizi hakkıyla yapmanın özel bir şey olduğunu hepimiz hissediyoruz. Sizlerin ve çocuklarımızın mutluluğu, sağlığı için bin kere düşünüp bir kere yapıyoruz. Bizler sizlere inanıyoruz, sizlerin orada olmanız bizim güvenimizi artırıyor." dedi.

08-12-202008-12-202008-12-202008-12-202008-12-202008-12-202008-12-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.