MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milletvekili Sayın Öznur Çalık Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerini Ziyaret Etti

Milletvekili Sayın Öznur Çalık Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerini Ziyaret Etti

Milletvekili Sayın Öznur Çalık Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerini Ziyaret Etti

Malatya Milletvekili Sayın Öznur Çalık, özel yetenekli öğrencilere ilgi alanları doğrultusunda eğitim imkânı sunmak ve var olan kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için çalışmalar yapan Yeşilyurt Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini okullarında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay okulda yapılan bilimsel çalışmalar ve dereceye giren projeler hakkında Milletvekili Sayın Öznur Çalık'ı bilgilendirdi.

Dijital Tasarım Atölyesi, Zekâ Gücü Teknoloji Sınıfı ve Güzel Sanatlar atölyesinde çalışmalar yapan öğrenciler ile yakından ilgilenen Sayın Öznur Çalık, " İl Milli Eğitim Müdürümüze, okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize okulumuza göstermiş oldukları ehemmiyet için teşekkür ediyorum. Evlatlarımız bizim göz bebeğimiz, onların bilime ve sanata yönlendirilmesi çok önemli. Evlatlarımızın Bilim ve Sanat Merkezleri'nde alanları doğrultusunda çalışmalar yaparak, kendilerini geliştirmektedirler. Yazılım mühendisi, arkeolog, müzisyen olmak isteyen birçok öğrencimizle tanıştık. Bilim ve sanat merkezi Malatya için önemli kurumlardan bir tanesi. Burada yetişecek evlatlarımız yarının teknoloji mimarları olacaklar.'' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, " Okulumuz Dünya ve Avrupa Genç Bilim İnsanları yarışmasında şampiyon öğrenciler yetiştirdi. Milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık'ın okulumuza büyük katkıları olmaktadır. Huzurlarınızda Başkanıma teşekkür ederim." dedi.

Güzel sanatlar bölümü öğrencilerinin müzik dinletisiyle program sona erdi.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.