MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Mesleki ve Teknik Eğitim” Tanıtım ve Yapılanma Toplantısı Düzenlendi

“Mesleki ve Teknik Eğitim” Tanıtım ve Yapılanma Toplantısı Düzenlendi

“Mesleki ve Teknik Eğitim” Tanıtım ve Yapılanma Toplantısı Düzenlendi


   “Mesleki ve Teknik Eğitimi”  tanıtım ve yapılanma toplantısı Battalgazi Öğretmen Evi toplantı salonunda düzenlendi.

   “Mesleki ve Teknik Eğitim” tanıtım ve yapılanma toplantısına, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim sorumlusu Şube Müdürü Oğuz Tapan, İş Kur Yetkilileri, Mesleki ve Teknik Eğitim sorumlusu ilçe Şube Müdürleri, okul müdürleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

   “Mesleki ve Teknik Eğitim” tanıtım ve yapılanma toplantısı açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Mesleki Teknik ve Anadolu Liseleri ile ilgili Mesleki Teknik ve Eğitim Genel Müdürlüğümüzün, Milli Eğitim Bakanlığımızın ciddi anlamda projeleri ve çalışmaları olduğunu belirterek Türkiye genelinde uygulamaya konulan tanıtım ve yapılanma toplantıları şu anda ülkemizin değişik illerinde gerçekleşmektedir. Tanıtım ve yapılanma toplantılarının amacının, hem eğitim kurumlarındaki öğrencilerimizin ve idarecilerimizin hem bu alanda bize katkı sağlayan mesleki kuruluşlarımızın katkılarıyla Mesleki Teknik Eğitimde ki kalitenin arttırılmasıyla güzel sonuçlar elde edilecektir.” dedi.

  Konuşmaların ardından,  çeşitli temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen “Mesleki ve Teknik Eğitim” tanıtım ve yapılanma toplantısı, sektörün ve diğer paydaşların temsilcileri mesleki eğitimin önemi, ülkemizin ve ilimizin kalkınması ve gelişmesindeki rolü konusunda görüş alışverişinde bulunulmasıyla ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim sorumlusu Şube Müdürü Oğuz Tapan’ nın Mesleki ve Teknik Eğitim çalışmaları sunumu ile devam etti.

 

30-03-201630-03-201630-03-2016

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.