MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Mesleki Ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Ülkemizin kalkınması, sürdürülebilir ekonomik gelişimin sağlanması ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilerek, kamu, özel kurum ve kuruluşlar ile sektörle etkili bir işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla İlimiz Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vahap Toman, Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcileri Ömer Dinç, Celal Karaduman, Remzi Yaşar, Erdal Uslu, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber, Yeşilyurt ve Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile koordinatör okul müdürleri katıldı.

Toplantıda, Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Mesleki ve Teknik Eğitim istatistikleri incelenerek, mesleki ve teknik eğitimin paydaşları olan kamu, özel kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak, iş gücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanması ve uygulanması konuları değerlendirilerek, bu kapsamda yapılacak olan çalışmalar ele alındı.

07-02-201907-02-201907-02-201907-02-2019

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.