MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Programı Bilgilendirme Toplantısı

Mesleki Eğitim Programı Bilgilendirme Toplantısı

Mesleki Eğitim Programı Bilgilendirme Toplantısı

Ülkemizin sosyal, ekonomik, kültürel gelişimi ile nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında önemli katkıları olan  'Mesleki Eğitim Programı' kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen toplantıya Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri ile il genelinde görev yapan Rehber öğretmenleri katıldı.

Toplantıda Mesleki eğitimin önemini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, " Öncelikle deprem sürecinde bize verdiğiniz desteklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu deprem sürecinde rehber öğretmenlerimiz canla başla inanılmaz bir süreç yönettiler. YKS ve LGS de Malatya akademik başarıda bir önceki yıllara göre biraz daha başarı ekledi.  Burada sizlerin etkisi, katkısı çok fazla. Bundan dolayı sizlere teşekkür ederim. Bu süreci başarı ile yönettiniz.

Son 3 yılın üzerinde bir başarı çıktı bu süreç içerisinde.  Bu da bize şunu gösterdi sizlerin sahada ne kadar etkili olduğunuzu, öğrencilerin yanında yer aldığınızı, öğrencileri yalnız bırakmadığınızın bir göstergesidir. Tüm rehber öğretmeni arkadaşlarımız inanılmaz bir destek verdi. Meslek liseleri ve mesleki eğitimle ilgili Bakanlığımız inanılmaz bir efor sarf ediyor. Biz de bu konu ile ilgili bir çalışma yaptık.

Malatya'nın en çok kanayan yaralarından birisi de meslek liseleri mesleki eğitim merkezleri ile ilgili diyebiliriz.  Bu anlamda yeni bir vizyon gerekiyor yeni bir bakış açısı gerekiyor.  Bu nedenle bizler Malatya olarak meslek liseleri ile ilgili olarak sizlerden çok büyük destek bekliyoruz. Devamsızlık nedeniyle okullardan ayrılanların sistem içinde tekrar çekilmesi ve bu anlamda da takip edilmesi sonrasındaki başarıda yaşanacak önemli değişiklikler olduğunu hepimiz göreceğiz. Bu süreçte sizlerin desteğine ihtiyacımız var.

Şu anda Malatya'da YKS ve LGS ile ilgili 12 tane deneme sınavı yaptık.  Biz bunları Büyükşehir Belediye başkanımızın desteğiyle yapıyoruz. Burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan'a da teşekkür etmek istiyorum. Kuluncak'tan Pütürge'ye kadar tüm öğrencilerimiz eşit miktarda sınavlardan yararlanacaklar. Hangi alanlarda hangi derslerde nerede problemimiz var burada görme şansını yakalayacağız. Sizden bilgiler alacağız, nasıl doğru bir çalışma yapılması gerekir diye hangi alanlarda eksiklik olduğunda da bizleri yönlendirileceksiniz. 2 hafta sonra okullar tatil olacak. Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak hiçbir şekilde online eğitime geçmeyi düşünmüyoruz. Yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu sizlerle de paylaşıyorum. Bu vesile ile yeni bir yıla gireceğiz hepinizin yeni yılını kutluyor hepinize sağlık esenlik ve mutluluklar diliyorum.'' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay'ın konuşmalarının ardından Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Gülsüm Kaygusuz tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

Katılımcıların görüş ve önerilerinin dinlenmesiyle toplantı sona erdi. 

30-12-202130-12-202130-12-202130-12-202130-12-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.