MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesinin Protokolü İmzalandı

Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesinin Protokolü İmzalandı

Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesinin Protokolü İmzalandı

Eğitime %100 Destek Kampanyası çerçevesinde Hayırsever Mehmet Ali Aydınlar ve Malatya Valiliği arasında Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesinin protokolü imzalandı.

İlimiz Battalgazi İlçesi Çamurlu Mahallesine yapılacak olan 24 derslikli Lise Binasının protokolünü imzalayan Vali Aydın Baruş, " Bu yıl itibarıyla kentte 22 yeni okul binası inşaatı başlıyor. 32 okulda güçlendirme çalışmalarımız süratle devam ediyor. İnşallah eğitim öğretim yılı başlangıcında bunları eğitim hayatına kazandıracağız. Çocukların daha ferah ortamlarda eğitim alma imkânına kavuşmasını temin edeceğiz." dedi.

Kentteki eğitim kurumlarının kaliteli hale gelmesinde Malatyalı hayırseverlerin katkısının çok büyük olduğuna işaret eden Vali Aydın Baruş, kentin dört bir tarafında hayırseverlerin okul, eğitim kompleksi ve sağlık tesisleri yaptırdığını belirtti.

Aydınlar'ın da kentin yetiştirdiği hayırseverlerden biri olduğunu dile getiren Vali Aydın Baruş, şöyle devam etti:

"Arapgir ilçesine gidenler, orada modern bir fen lisesi, Anadolu lisesi, diğer eğitim tesisleriyle, konferans salonuyla gerçekten gurur duyulası eserlere şahitlik edeceklerdir. Arapgir'in eğitimde bu seviyeye gelmesinde Aydınlar'ın çok büyük katkısı olmuştur. Depremin ardından Aydınlar ile temasta bulunduk, kentin okul ihtiyacı bulunduğunu kendilerine ilettik. Sağ olsunlar, şehrin ihtiyacını karşılama yönünde irade beyan ettiler. Bugün de Battalgazi ilçesi Çamurlu Mahallesi'nde Mehmet Ali Aydınlar Malatya Lisesini yapmak üzere kendisiyle protokol imzalayacağız. Okulumuz 24 derslikli inşa edilecek. Sadece okul binası değil spor ve konferans salonu da inşaatın içinde bulunacak." dedi.

Mehmet Ali Aydınlar ise depremden sonra kentin okul ihtiyacıyla ilgili talebin iletilmesi üzerine, "memnuniyetle üzerlerine düşeni yerine getireceklerini" söylediklerini anlattı.

Protokolün ardından hemen inşaata başlanacağını belirten Aydınlar, "Arapgir'deki okullarımız gibi her şeyin en iyisini, mükemmelini yapıyoruz. Bu okul da yine çok mükemmel bir tesis olacak, burada da en iyisini yapacağız. Hayırlı olsun. Buradan ülkemize iyi yetişmiş, nitelikli gençler kazandırmanın kapısını açmış olacağız." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Battalgazi'ye yapılacak eğitim kurumunun bir yıl gibi kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, eğitime verdiği destekten dolayı Aydınlar'a teşekkür etti.

Daha sonra Vali Aydın Baruş ve Mehmet Ali Aydınlar, lisenin protokolünü imzaladı.

Programda, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı da hazır bulundu.

17-07-202017-07-202017-07-202017-07-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.