MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Medeniyetimizin Yeniden İnşasında Maarif Meselesi” Konulu Program Düzenlendi

“Medeniyetimizin Yeniden İnşasında Maarif Meselesi” Konulu Program Düzenlendi

   İl Milli Eğitim Müdürlüğünce  “Medeniyetimizin Yeniden İnşasında Maarif Meselesi” konulu özel bir restaurantta yemek programı düzenlendi. Düzenlenen yemek programına Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan konuşmacı olarak katıldı.

   Özel bir restaurantta düzenlenen programa, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ABD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Gencay, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi katıldı.

  Programda konuşan Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan; “Dünyanın giderek değerleri törpüleyen bir dönüşümün içinde olduğunu vurgulayarak, bu dönüşümün, insanı özünden uzaklaştıran bir sürü bariyerin içine sürüklemektedir. ”dedi.

  Hakikatten yana olmanın ve tarafını belli etmenin önemli bir şey olduğunu ve bunun insanlığın arayışına denk geldiğini kaydeden Kaplan, “Maarif, karşılıklı öğrenmek ve öğretmektir. Maarif, Medeniyeti; Medeniyet, Maarifi doğuran iki olgudur. Ve temelinde Başöğretmen peygamberimizin sünneti seniyyesini barındırır. Ayrıca ne gariptir ki son 13 yıldır denenip de hala tespit edilemeyen ecdadımızın maarif meselesinin çözümü gözümüzün önünde durmaktadır. Maarif meselesinin kök hücresinin de Milli görüşte olduğudur. Bir yerler de üretilip çeşitli toplumlara karikatürize olarak sunulan imaj kavramı ve arkalarında kimlerin olduğu bariz bir şekilde bilinen terör silahını kullanan çağa karşı Peygamberimizin Çağrısını hatırlatıp mesafeli durup meseleyi dertlenerek medeniyetin yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

03-12-201503-12-201503-12-2015

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.