MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya´dan İdlib ve Doğu Guta´ya Şefkat Eli

Malatya´dan İdlib ve Doğu Guta´ya Şefkat Eli

“Malatya´dan İdlib ve Doğu Guta´ya Şefkat Eli”

Malatya´da başlatılan "Malatya´dan İdlib ve Doğu Guta´ya Şefkat Eli" yardım kampanyası kapsamında 20 tır insani yardım malzemesi bölgeye gönderildi.

Malatya Valiliğinin koordinesinde Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Müftülük, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği, Memur-Sen Malatya il Temsilciliği ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesi tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan gıda malzemelerinin içinde bulunduğu 20 tır, 2. Ordu Komutanlığı Nizamiyesi önünden İdlib ve Doğu Guta´ya uğurlandı.

İdlib ve Doğu Guta´ya yapılan yardım törenine, Vali Ali Kaban, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Müftüsü Ümit Çimen,ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve sendika temsilcileri katıldı.

Yardım töreninde konuşan Vali  Ali Kaban, Suriye´nin mağdur halkına yardım etmek amacıyla toplanan 20 tır gıdayı göndermek için bir araya geldiklerini belirtti. Türk ordusunun terör örgütleriyle mücadele etmek amacıyla daha önce Fırat Kalkanı Harekâtı’nı gerçekleştirdiğini hatırlatan Vali Kaban, " Bu mücadele şimdi Afrin ile devam ediyor belli ki Afrin, düğümün çözüleceği yer. Onun için Afrin üzerinden çok fazla oyun oynanıyor. Herkes çok net şekilde medyadan bunları takip ediyor. Orada askerimize ve milletimize iftira ediliyor. Daha önce başka yerlerde yaşanmış olaylara bizim askerimiz sebep olmuş gibi ordumuza iftira atmak istediler, yaptıkları ellerinde kaldı." dedi.

Vali Kaban´ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Ümit Çimen, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan askerler ve tüm şehitler için dua etti daha sonra tırlar yola çıktı.

Öte yandan, kampanya kapsamında Arakan´a yardım amacıyla toplanan 218 bin lira nakdi yardım ise İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından İHH Başkanı Ömer Derin’e teslim edildi.

06-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-201806-03-2018

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.