MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya´da Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılıyor

Malatya´da Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılıyor

MALATYA’DA ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİMİ

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI AÇILIYOR

 

    Milli Eğitim Bakanlığı Resmi, Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenci ve kursiyerleri destekleme ve yetiştirme amacıyla Destekleme ve Yetiştirme Kursları açılacak.

    İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili yaptığı açıklamada;

    “2015-2016 Eğitim - Öğretim yılında tüm ortaokul ve lise öğrencileriyle, mezunlara yönelik ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları düzenlenecektir. Bu amaçla ilçelerimizde belirlediğimiz okullarımızda ortaokul ve liseler kurs merkezi olarak hizmet verecektir.

    İlçelerimizde, 21 Eylül-2 Ekim 2015 tarihleri arasında  öğrenci başvuruları alınacak. Destekleme ve Yetiştirme kursları 1.dönem, 2.dönem ve 3. dönem (yaz kursları) olmak üzere üç dönemde açılacak.

    1. dönem kursları 3 Ekim 2015′te başlayacak ve 24 Ocak 2016′da sona erecek. 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016′da başlayacak. 2. dönem kursları ve yıllık kurslar 17 Haziran 2016′da tamamlanmış olacak. 3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenleneceğini söyledi.”

    Tatlı, “Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak.

    Kurslara, MEB’e bağlı resmi ve özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

    Kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunlu olacak. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 10′da birine kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinecek. Aynı dönemde başka bir kursa devam edemeyecek.

    Destekleme ve Yetiştirme Kursları kayıtları öğrencilerin öğrenim görmekte oldukları okullarında, lise mezunlarının da Halk Eğitim Merkezinde kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

    Kurs kayıtlarında öğrencileri doğru yönlendirebilmek adına okullarımızda rehber öğretmenlerimiz görevlendirilmiştir” dedi.

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.