MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya'da Öğrenciler Dünyaya Açılıyor

Malatya'da Öğrenciler Dünyaya Açılıyor

Malatya'da Öğrenciler Dünyaya Açılıyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin başlatmış olduğu 'Speaking Club' isimli proje ile öğrenciler dünyaya açılıyor. Proje kapsamında İl genelindeki farklı okul ve kademedeki öğrenciler, farklı ülke ve şehirlerden akranlarıyla belirli periyodlarla bir araya gelerek, hem farklı kültürleri tanıyorlar, hem de yabancı dilde duygu ve düşüncelerini ifade etme fırsatı buluyorlar.

Proje koordinatörü Burak Gür: "Öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirmek ve onlara daha fazla konuşma ortamları sunmak amacıyla çıktığımız bu yolda, yelpazemiz oldukça genişledi. Yabancı dil öğrenmeye gönül vermiş tüm bireylerden projemize katılmak adına istekler gelmeye devam ediyor. Oturumlara katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerden olumlu geri dönütler alıyoruz. Proje kapsamında, 13-18 yaş gurubundaki öğrencilerimiz Almanya, İspanya, Portekiz, Bulgaristan, İtalya, Romanya, Tunus, Endonezya, Vietnam, Kolombiya, İngiltere, Polonya gibi farklı ülkelerden akranlarıyla bir araya gelerek öğretmenleri rehberliğinde konuşma kulübü adı altında online oturumlar gerçekleştiriyorlar. Her hafta farklı şehirlerden okullarımız projemiz kapsamında online etkinliklerimize misafir olarak katılıyorlar. Haftanın bir günü yapılan online oturumlar ile öğrencilerin yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi ve farklı kültürleri tanımaları amaçlanmaktadır. Ayrıca öğrenciler farklı temalar üzerinde konuşurken, etkileşime geçtikleri bireyler sayesinde farklı aksanlar da duyuyorlar, yabancı dil öğrenirken karşılaştıkları zorlukları aşma konusunda birebir konuşma imkânı elde ediyorlar." dedi.

Proje il genelinde, ülke genelinde hatta yurt dışında da ilgi ile karşılandı. Böyle bir şansı elde eden öğrenciler ise oturum sonunda verdikleri geri dönütler ile oldukça memnun olduklarını belirtiyorlar.

24-02-202124-02-202124-02-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.