MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya'da 'Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi ' Hayata Geçirildi.

Malatya'da 'Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi ' Hayata Geçirildi.

Malatya'da 'Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi ' Hayata Geçirildi.

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında 13 ilçede uygulanacak olan 'Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi' hayata geçirildi.

Başarı Rehberim Öğretmenim Projesi; tüm 8'inci ve 12'nci sınıf öğrencilerinin başarılarını arttırmak, düzenli takiplerini yapmak ve öğrencilerin öğrenme yöntemlerini fark ederek ilerleyebilmeleri amacıyla hazırlanmıştır.

Proje ile ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay , ''Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2020-2021 eğitim öğretim yılında merkezi sınavlara hazırlanan öğrencilerin başarılarını artırmak ve hedefledikleri üst öğrenim kurumlarına yerleşmelerini sağlamak için tüm paydaşlarımızla 'Başarı Rehberim Öğretmenim' projesini hazırladık.''  Başarı bir varış noktası değil, bir yolculuktur diyerek sözlerine devam eden İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay,'' Bu farkındalığı koruyarak, özellikle 8'inci ve 12'nci sınıf öğrencilerimizle eğitim motivasyonu ve sınav içerikleri hazırlama ve uygulama konusunda öğretmen ve idarecilerimizle çalışıyoruz. Projemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.'' dedi.

Proje kapsamında tüm 8'inci ve 12'nci sınıf öğrencilerine online olarak İl izleme sınavları yapılarak, öğrencilerin başarı durumu tespit edilecek. Ayrıca öğrencilerin alt öğrenmelerde zayıf ve yetersiz kazanımları belirlenerek, Eğitim Danışmanı öğretmenlerimiz öğrencinin eksik olduğu konu ve kazanımları sorumlu olduğu öğrencisi ile görüşüp,  öğrencilere rehberlik edecekler.

10-12-202010-12-202010-12-2020

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.