MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya'da 4 Bin Öğrenciye Kaynak Kitap Dağıtılıyor

Malatya'da 4 Bin Öğrenciye Kaynak Kitap Dağıtılıyor

Malatya'da 4 Bin Öğrenciye Kaynak Kitap Dağıtılıyor

Vali Aydın Baruş, 8'inci sınıf öğrencilerine yardımcı kaynak kitap dağıtım etkinliğine katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Orhan Gazi Ortaokulunda düzenlenen 8. sınıf öğrencilerine kaynak kitap dağıtım etkinliğine Vali Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü, ilgili okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, "Bugün sekizinci sınıftan sınava hazırlanan 4 Bin öğrencimize sınav destek materyali dağıtımını gerçekleştireceğiz. Hazırladığımız 4 bin setin her birinde iki kaynak kitabımız yer almaktadır. Daha önce 8000 adet yardımcı kaynak kitap dağıtmıştık. Bununla birlikte toplam 16000 adet yardımcı kaynak kitabı öğrencilerimize ulaştırdık. Hedeflediğimiz gibi, çocuklarımızı hem sınava hazırlamak hem de onların motivasyonlarını, hazır bulunuşluk düzeylerini ve test çözme becerilerini geliştirme noktasında adımları atıyoruz, atacağız. Bu konuda bizlere destek olan  Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a, Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer'e ve  Ölçme Değerlendirme Genel Müdürümüz Sayın Sadri Şensoy'a teşekkür ederiz." dedi. Pandemi döneminde gerekli her türlü çalışmanın yapılacağını belirtti.

Vali Aydın Baruş ise, sınava girecek öğrencilere hitaben yapmış olduğu konuşmada, "Önemli olan şey 'Disiplinli Çalışmaktır', disiplinli çalışarak başarı ivmesini yükseklere taşıyan bir sürü gençlerimiz var" dedi.

Öğrencilerin hayallerini ve geleceğe yönelik hedeflerini de soran Vali Baruş, sınava çok zaman kalmadı. Biliyorsunuz okullara 17 Mayısa kadar ara verildi. Çalışma düzeninizi bozacak motivasyonunuzu engelleyecek şeylerden kaçının, örneğin cep telefonu gibi sizin dikkatinizi dağıtacak araçlardan uzak durmaya çalışın" diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Program Vali Baruş ve İl Milli Eğitim Müdürü Kanbay'ın  öğrencilere kaynak kitap dağıtımını gerçekleştirmesiyle sona erdi.

30-04-202130-04-202130-04-202130-04-202130-04-202130-04-2021

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.