MALATYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya'da '24 Kasım Öğretmenler Günü' Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Malatya'da '24 Kasım Öğretmenler Günü' Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Malatya'da '24 Kasım Öğretmenler Günü' Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

"24 Kasım Öğretmenler Günü" İl Müdürlüğümüzce düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, daha sonra Anıt Şeref Defterini imzaladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri Kongre ve Kültür Merkezi salonunda düzenlenen programla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve '24 Kasım Öğretmenler Günü' olarak kutladığımız bu günde, başta görevleri başında şehit düşmüş öğretmenlerimiz ile 6 Şubat depreminde vefat etmiş öğretmenlerimize rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Asil acıların yaşandığı zorlu bir yılın ardından yeniden toparlanma ve bir iddia ortaya koyma zorunluluğu bu kadim şehrin omuzlarımıza yüklediği ağır bir sorumluluktur.

Şairin 'toparlanın gitmiyoruz' diyerek vurguladığı bizlere de derin mesajlar veren bu anlamlı günlerin ışığında şunları söylemek isterim; öğrenme ve öğretme iştiyakını yitirmiş bir milletin var olan potansiyelini ortaya çıkarması, muasır medeniyetler çağına dair muhayyilesindekilerini var olan sisteme mezc etmesi mümtenidir.

Değerli Meslektaşlarım!

Yakın zamanda asrın felaketinden fazlasıyla etkilenen şehrimizde psikososyal etkilerin negatif yönde olduğu aşikârken toplumu yeniden inşa etme iddiası güden ve bunun temsilcisi olan değerli öğretmenlerimizin bu iddiayı haklı çıkarmak noktasında elinizden geleni yapacağınızdan şüphe duymuyorum. Bununla beraber şunu da belirtmekte fayda görüyorum; Cihanşümûl bir mefkûreyi ortaya koyabilmek ve bunu eyleme dökebilmek adına gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, sorumluluk sahibi olmaları, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri,  milletimizin istiklal ve istikbâli açısından büyük önem taşımaktadır.

İnsanlığın nirengi noktasını teşkil eden temel değerleri kazanmış, adalet öncelikli düşünen, demokratik düşünme yeteneğini kazanmış, vicdanlı bir neslin inşası elbette pratikte uzun ve meşakkatli bir yolculuğa çıkmak gibidir. Bu yolculuğa çıkma cesaretini gösteren kâşifler ordusu olduğunuz bilinciyle hareket edeceğinize dair inancım tamdır.

Kararlılığımız, istikrarımız ve tükenmek bilmeyen eğitim aşkımızla her türlü engeli kolaylıkla aşacağımıza yürekten inanıyorum.

Bir ideal olarak eğiten olma vasfını benliğine sindirmiş tüm öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, bu anlamlı günde ilimizde ve ülkemizde büyük fedakârlıklar içerisinde, büyük bir azim ve irade ile görevini ifa eden tüm meslektaşlarımın "24 Kasım Öğrenmenler Günü'nü tebrik ediyor, mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımı da en kalbi duygularla kutluyorum." diyerek günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarının ardından program, emekli öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgelerinin takdimi, 'İyi ki Öğretmenim' başlıklı anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlerimize ödüllerinin verilmesi, video gösterimi, aday öğretmenlerin yemin töreni ve öğrencilerimizin şiir dinletileriyle devam etti.

24-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-202324-11-2023

İnönü mah. Buhara cad. No 250 Yeşilyurt - 0 422 280 4400 / 0422 280 4548

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.